Zväčšite si svoj životný priestor

Balkón alebo terasu môžete obohatiť o vertikálnu záhradku a spraviť z nich doplnkovú kuchyňu

Moderné balkóny, lodžie a terasy bývajú neraz najkrajšie a navyše výborne vybavené. Trend strohých bytov priniesol zároveň honosné dekoratívne verandy a terasy. Investovaním do ich vybavenia sa zväčšuje obytný priestor domácnosti pre obyvateľov aj návštevy.

Balkóny a terasy ponúkajú ideálne miesto na viac zelene v bytoch. Ak je priestor malý, využite steny a zaveste na ne kvetináče alebo si vytvorte vertikálnu záhradku. Pestujte bylinky, ako je bazalka, pamajorán alebo rozmarín. Okrem toho, že prevoňajú atmosféru, môžete ich použiť na ochutenie pokrmov. A čerstvým bylinkám sa nič nevyrovná. Dodajú pokrmom výnimočnú chuť.

A čo by ste povedali na balkón stvorený pre gurmánov? Pri navrhovaní vybavenia si môžete naplánovať pracovný stôl s varným panelom alebo podstavnou chladničkou Electrolux. Tieto spotrebiče uľahčujú prípravu jednoduchých jedál a premenia verandu na pobočku vašej kuchyne. A ak chcete priestor pozdvihnúť na ešte vyššiu úroveň, nezabudnite na vínotéku.

Kreslá, taburetky a k tomu malý stolík s pohodlnými stoličkami sú viac než vítané. Vyberajte si také kusy, ktoré vizuálne ladia so zvyškom domácnosti, najmä s obývačkou a kuchyňou. Nábytok z dreva a prírodných materiálov je pri zariaďovaní ako "žolík". Inšpirujte sa a skombinujte hrejivé prvky s jasnými líniami a rastlinnou stenou.

Nakoniec nezabudnite na farebné predmety a doplnky, ktoré navodia uvoľnenú a radostnú atmosféru. Nepremokavé tkaniny na vankúšoch a čalúnení sa postarajú o jednoduché čistenie a údržbu. A keď sa zotmie, tlmené osvetlenie premení váš balkón na najobľúbenejšie miesto vo vašej domácnosti. Zadovážte si malé lampy s rozptýleným a jemným svetlom a užívajte si perfektné prostredie na relaxovanie a konverzáciu v meste.

 

Vyberte si, kde to chcete zdieľať

Zatvoriť
 
Poslať priateľovi

Odoslať viacerým priateľom

Náhľad e-mailu Ahoj, myslím, že toto by ťa mohlo zaujímať.

Zatvoriť