Žena oblečená v rovnakom mäkkom ružovom svetri

Zachovajte mäkkosť

Predstavte si svoj obľúbený vlnený sveter. Je nadýchaný, príjemný a dáva vám známy pocit pohodlia prívetivého objatia. Ukrýva v sebe jedinečné spomienky. Možno vám pripomína, ako ste sa zabávali v snehu alebo sedeli pri ohnisku. A keď teplota klesne, viete, že si ho znova oblečiete. Ak budete vlnu jemne prať a sušiť a postaráte sa o ňu aj medzi praním, bude váš obľúbený sveter vyzerať dobre dlhé roky. 

Tipy pre ošetrovanie vlny

Keď milujete svoj sveter, chcete zachovať jeho mäkkosť, farbu a tvar. Preto vám ponúkame niekoľko tipov pre starostlivosť o vlnu:

  • Pri výbere nového spotrebiča hľadajte osvedčenie Woolmark Blue alebo Woolmark Green (pozrite nižšie).
  • Vlnené odevy, ako napr. kabáty, by mali byť zavesené na čalúnených vešiakoch. Pletené vlnené svetre a kardigány by mali byť poskladané.
  • Skôr ako vlnené veci odložíte, vyčistite ich. Vlnu chráňte pred moľami pomocou levanduľových vreciek alebo guľôčok z cédrového dreva.
  • Po nosení vlneného odevu je najlepšie nechať ho oddýchnuť 24 hodín a až potom ho zavesiť alebo poskladať, aby sa vrátil do pôvodného tvaru.
  • Pri žehlení použite nízku teplotu a dbajte na to, aby boli vlnené odevy stále mierne vlhké. Ale systém DelicateCare ponúka patentovaný pohyb bubna, ktorý redukuje pokrčenie a eliminuje náročné žehlenie.
  • k chcete vlnený odev rýchlo osviežiť, zaveste ho do kúpeľne, kým sa budete sprchovať. Vlhkosť látku vyrovná. Alebo stačí jednoducho použiť parný program na oživenie a vyhladenie vlny.
  • Ak sušíte vlnu položenú, dajte vlnený odev na vhodnú podložku a jemne vytlačte vlhkosť. Ale nezabudnite, že pri sušení v novej sušičke DelicateCare sa vlna zráža menej ako pri sušení na podložke.
  • A či veríte, alebo nie, ak chcete zabrániť uvoľňovaniu jemných vlákien z angorského alebo mohérového svetra, môžete ho dať na noc do mrazničky v zazipsovanom vrecku na odevy.

Starostlivosť schválená spoločnosťou Woolmark

Mnoho spotrebičov na bielizeň od spoločnosti Electrolux schválila spoločnosť Woolmark – popredná svetová nezávislá organizácia v oblasti ošetrovania vlny. Jej certifikáty sú zárukou, že sú spotrebiče bezpečné aj pri ošetrovaní vlny určenej výlučne na ručné pranie.

  • Certifikát Woolmark Blue (predtým Woolmark Gold) znamená, že bol spotrebič testovaný nezávislou organizáciou a bolo preukázané, že je rovnako jemný alebo ešte jemnejší ako pranie v rukách.
  • Certifikát Woolmark Green (predtým Woolmark Platinum) označuje spotrebiče, ktoré ošetrujú vlnu určenú výlučne na ručné pranie rovnako jemne ako spotrebiče s certifikátom Woolmark Blue, a zároveň vynikajú z hľadiska efektívnosti. 

”V práčkach Electrolux so zeleným označením Woolmark Apparel Care Green môžete bezpečne prať aj vlnené odevy určené výlučne na ručné pranie a popritom ušetriť energiu.”

- Cathryn Lee, The Woolmark Company

Vlnený sveter vysušený v sušičke DelicateCare a menej nadýchaný sveter vysušený na podložke

Obrázok zobrazuje rozdiel medzi svetrom usušeným na podložke (naľavo) a nadýchanejším svetrom sušeným v sušičke DelicateCare (napravo), pričom obidva svetre boli oprané a vysušené päťkrát.

Profesionálna starostlivosť o bielizeň

Už viac ako 90 rokov intenzívne spolupracujeme s poprednými odborníkmi na bielizeň. Značku Electrolux si zvolil každý tretí najväčší hotelový reťazec na svete. Tieto hotely, ku ktorým patrí napr. Four Seasons v Miláne, dôverujú našim spotrebičom a ich schopnostiam dobre sa postarať o chúlostivé tkaniny. Vďaka ich jemnej starostlivosti sú textílie hladké a čisté, hodné päťhviezdičkového hotela. Takéto vysoké štandardy nás inšpirovali pri vývoji nových inovácií v oblasti starostlivosti o bielizeň. Naše spotrebiče sa postarajú o to, aby vaše obľúbené oblečenie vyzeralo skvele znovu a znovu.

Práčka UltraCare<sup>TM</sup> Eco s modrým oblečením vo vnútri

Vaša jemná bielizeň v dobrých rukách
Práčka UltraCare Eco aktivuje čistiacu silu pracích prostriedkov pri teplote 30 °C a zabezpečuje tak účinné pranie a ochranu aj pre najchúlostivejšie tkaniny. 
Objavte práčku UltraCareTM Eco

 

Sušička DelicateCare v práčovni

Obľúbené oblečenie sušte
Nové sušičky DelicateCare zaručujú, že sa vaše odevy, dokonca ani tie najcitlivejšie hodvábne a vlnené textílie určené výlučne na ručné pranie, nezrazia (na rozdiel od bežného sušenia na podložke).
Objavte sušičku DelicateCare

 

Ružové svetre a kardigány visiace na vešiakoch

Ošetrovanie vlny
Pozrite si naše tipy, ako sa starať o vlnu, aby vaše obľúbené odevy zostali teplé, svieže a mäkké ešte dlhé roky.
Čítajte ďalej

 

Vyberte si, kde to chcete zdieľať

Zatvoriť

Starostlivosť o bielizeň/Životné prostredie

Ruka dotýkajúca sa žiarivých červených džínsov

Tipy pre starostlivosť o bielizeň od Electrolux.

Tipy pre starostlivosť o bielizeň od Electrolux. Ako prať a ošetrovať oblečenie a rôzne tkaniny.

Read more

Starostlivosť o bielizeň/Životné prostredie

Vaše najcitlivejšie oblečenie

Pracie systémy Electrolux používajú profesionálne práčovne na celom svete

Read more
 
Poslať priateľovi

Odoslať viacerým priateľom

Náhľad e-mailu Ahoj, myslím, že toto by ťa mohlo zaujímať.

Zatvoriť