Care for your Outdoor Wear

Vonkajšie oblečenie

Starostlivosť o oblečenie
ktoré sa stará o vás

Najdrsnejšie miesta, klimatické a iné podmienky vyžadujú oblečenie, ktoré dokáže odolávať živlom. Jeho vzhľad je dôležitý, no funkčnosť je ešte dôležitejšia. Musíte mať istotu, že sa naň môžete spoľahnúť, keď sú okolo vás len zasnežené kopce alebo rozbúrený oceán. Keď nie je len zima, ale je pod nulou. Ak sa o svoje vonkajšie oblečenie budete náležite starať, nebude iba vyzerať skvele. Bude sa o vás starať v každom ročnom období.

Obrázok rozdelený na tretiny s páperovou, flaušovou a námorníckou bundou

Starostlivosť o každú vrstvu

Kľúčom k vzdorovaniu živlom sú vrstvy. Vonkajšia vrstva, napríklad v prípade lyžiarskej alebo námorníckej bundy, odpudzuje vietor, dážď alebo sneh. Stredná vrstva – zvyčajne flauš alebo páperie – zachytáva teplo, aby vám nebola zima. A vlnená spodná vrstva pomáha zostať v suchu tým, že udržuje pokožku bez potu. Každá vrstva je veľmi dôležitá, preto sa o ne starajte, aby sa aj ony postarali o vás, kdekoľvek objavujete svet.Starostlivosť o outdoorové bundy

Či ste na mori alebo na zjazdovke, vaša bunda vás chráni. Udržuje vás v teple, keď fúka ľadový vietor. Udržuje vás v suchu napriek udierajúcim vlnám. Tým, že vlhkosť sa môže dostávať von, no nie dnu, sa môžete cítiť pohodlne aj v nepriaznivých podmienkach. Starajte sa o ňu, keď ste doma, a odmení sa vám, keď budete na šírom mori alebo v zasnežených kopcoch.

Starostlivosť o bundu

Každá príprava na lyžovačku alebo výlet na lodi sa začína vypratím bundy. Ak voda preniká pod povrch, obnovte odpudivosť vypratím pri nízkej teplote a vysušením pred ožehlením. Ak pôsobí menej priedušne, vyperte ju, aby sa uvoľnili póry. Potom po vysušení obnovte ochranu pomocou studenej žehličky. Zostaňte v bezpečí a dosiahnite maximálne pohodlie tým, že si bundu budete prať a sušiť doma.


Extra cyklus pláchania v práčke Electrolux

Extra pláchanie, lepšia funkčnosť

Nepoužívajte na bundy aviváž, pretože blokuje póry. Má to vplyv na funkčnosť bundy, pretože takto je menej nepremokavá a menej priedušná. Namiesto toho použite tekutý prací prostriedok bez prísad. A použite druhý cyklus pláchania, aby sa odstránili všetky zvyšky pracieho prostriedku, ktoré v nej mohli zostať. Takže zakaždým budete mať bundu, v ktorej sa budete cítiť, akoby bola nová, a rovnaká bude aj jej funkčnosť. 

Objavte práčky

The low temperature program on an Electrolux washing machine

Be sure to wash your sailing jacket at gentle, low temperatures with a liquid washing detergent free of additives. 

A woman holding a down jacket

Dry your jacket at low temperatures too. And iron on a gentle heat without steam, using a towel in between to reactivate the water repellence. 

A close-up of a down jacket

Protect the surface of your jacket by emptying the pockets and closing velcro tabs and zippers before washing and drying. 


Starostlivosť o páperové bundy

Páperie, jeden zo zázrakov prírody, je ľahké ako pierko, ale neuveriteľné hrejivé. Preto je dokonale vhodné ako materiál na bundu. Je pohodlné, skladné a ľahko sa udržuje v dokonalom stave aj doma.

Starostlivosť o páperie

Ak sa budete dobre starať o páperové oblečenie, aj ono sa bude dobre starať o vás. Vďaka vlažnému, jemnému praniu v našej práčke UltraCare™ Eco bude vaše páperové oblečenie dlhšie vyzerať lepšie a rovnako sa v ňom budete aj cítiť. A ak do bubna sušičky DelicateCare pridáte guľôčky do sušičky, páperie sa nebude hromadiť v rohoch bundy. Takže sa môžete neustále cítiť teplo a príjemne.

Objavte UltraCare™ Eco  Objavte DelicateCare


Páperie nikdy neperte v rukách

Pokiaľ ide o páperie, pranie v práčke je určite lepšie než pranie v rukách. Ochranné vlastnosti páperia možno obnoviť len extra cyklom pláchania v práčke, ktorým sa z páperia poriadne odstránia zvyšky pracieho prostriedku. A aby si bunda zachovala tvar, vyberte ju z práčky okamžite po dopratí. Nikdy ju nežmýkajte skrúcaním ani ťahaním – vodu z nej vytlačte, keď je naplocho. 

Žena, ktorá drží čistú páperovú bundu

The low temperature program on an Electrolux washing machine

Be sure to wash your down on a lukewarm, gentle cycle and set the machine on one extra rinse cycle to remove any trace of detergent. 

A close-up shot of a drying ball in an Electrolux tumble dryer

For the best dry, choose a long cycle at a medium temperature and use drying balls to ensure it comes out light, fluffy and smelling great. Don't take it out until it's 100% dry. 

Launder your down separately from other garments with empty pockets, closed velcro tabs and zippers done up to avoid surface damage.


Starostlivosť o flaušové bundy

Mäkké a všestranné flaušové bundy sú rovnako hrejivé a príjemné vonku, ako sú pohodlné na nosenie vnútri. Flauš je odolná tkanina, takže prirodzene vydrží dlho. A starostlivosť o ňu v domácnosti je rovnako jednoduchá, aké pohodlné je jej nosenie.

Starostlivosť o flauš

Doprajte svojmu flaušu tú najlepšiu možnú starostlivosť a perte ho doma. Najlepšie výsledky dosiahnete praním v teplej vode s jemným pracím prostriedkom a bez aviváže. Flauš je skvelý na absorpciu vody, takže určite vyberte možnosť extra pláchania, aby sa odstránili všetky zvyšky pracieho prostriedku. Vždy je lepšie, ak ho potom vysušíte, aby vyzeral jemne a mäkko.

Objavte práčky so sušičkou

An Electrolux washing machine running on a low temperature program

Don't wash your fleece with cotton garments as they produce lint. Instead wash with other synthetic clothing like polyesters and nylons. 

A woman holding a fleece jacket

Tumble dry your jacket on a sport or synthetic cycle. But don't iron it. Instead, try a steam cycle to de-wrinkle and freshen your fleece. 

A close-up of a fleece jacket

Empty any pockets and close any velcro tabs and zippers before washing and drying to protect your fleece's surface. 

Pri správnej starostlivosti sa vaše vonkajšie oblečenie rovnako dobre postará o vás. Je to dôležitejšie ako to, aby dobre vyzeralo. Základom je zachovanie a obnova jeho ochranných vlastností. Aby ste sa naň mohli spoľahnúť, keď ho najviac potrebujete. Čítajte ďalej a zistite, ako sa aj vy môžete starať o svoje obľúbené oblečenie.

 

 

Vlna

 

Košele


Objavte viac s Electrolux

Viac než len čisté

Práčky Electrolux sú kombináciou výkonnosti, efektívnosti a jemnosti pre dlhodobú starostlivosť o textílie.

Objavte práčky

Jemnosť ako štandard

Z hľadiska jemnosti sa bielizeň práve vybratá zo sušičky nedá s ničím porovnávať. Sušičky Electrolux zaručujú tento neodolateľný pocit pre celý váš šatník – aj pre jemnú bielizeň.

Objavte sušičky

Dvojnásobná starostlivosť, polovičný priestor

Rovnako dokonalá starostlivosť, rovnako dokonalý výkon prania a sušenia. Práčky so sušičkou Electrolux šetria čas a priestor bez kompromisov.

Objavte práčky so sušičkou

 
Poslať priateľovi

Odoslať viacerým priateľom

Náhľad e-mailu Ahoj, myslím, že toto by ťa mohlo zaujímať.

Zatvoriť