Care for your wool

Detailný pohľad na jemný biely vlnený pulóver

Jemná, honosná vlna

Ako prať vlnené oblečenie

Vlna je tkanina pre všetky ročné obdobia, pretože v zime vás udrží v teple a v lete vás udrží v chlade. A ak sa o ňu náležite staráte, vydrží veľmi dlho, a preto je skvelou investíciou. Či už ide o luxusný kabát alebo každodenný sveter, pri dodržiavaní rád o správnej starostlivosti vydrží naozaj veľmi dlho.

Biely vlnený pulóver

Prečo sa starať o vlnu?

Vlna je neuveriteľná tkanina. Je biologicky rozložiteľná, odpudzuje vodu, odolná voči ohňu, odolná voči zápachu a dokonca poskytuje ochranu pred UV žiarením. Vlna je priedušnejšia než akékoľvek iné vlákno a v skutočnosti reaguje na zmeny telesnej teploty. Preto vás udrží v teple, keď je zima, a v chlade, keď je horúco. O takúto užitočnú tkaninu sa treba náležite starať, aby neustále vyzerala a bola na pocit ako nová. 


An Electrolux washing machine running a wool cycle

If your washing machine doesn't have a wool cycle use the cold wash cycle for 'hand wash only' wool. And always wash your wool turned inside out.

A woollen jumper on a hanger

Avoid using heavy duty detergents, 'Bio' detergents containing enzymes, or any detergents containing bleaches. A specific wool detergent should be used.

Folded knitwear

Store your sweaters flat and folded to protect them from stretching. If you have to hang, use specially designed knitwear hangers to give them maximum support. 

Pranie vlny

Možno vám hovorili, že vlna sa nemá prať v práčke. Časy sa však zmenili. Naše práčky UltraCare™ Eco dokážu viac než len vyprať vlnu, dokážu sa postarať o každé vlákno. Zmieša prací prostriedok, a potom aj aviváž, s vodou ešte predtým, než sa dostane do bubna. Takže vlna počas cyklu získava neprekonateľnú jemnosť a starostlivejšie a rovnomernejšie vyčistenie.

Objavte UltraCare™ Eco

Sušenie vlny v sušičke

Vlnené oblečenie môžete teraz aj sušiť v sušičke bez pokrčenia a uchovať ho v dokonalom stave. S cieľom zachovať tvar a hebkú textúru sušičky DelicateCare ponúkajú jedinečný cyklus pre vlnu. Špeciálna rýchlosť bubna udržuje vlnu naplocho voči stene bubna. Vďaka tomu sa dosahujú výsledky ako pri sušení naplocho. So sušičkou DelicateCare sa vaše oblečenie zaručene nezbehne a bude chránené pred skrútením a domotaním.

Objavte DelicateCare

Už žiadne pranie len v rukách

Pokiaľ ide o vaše obľúbené vlnené oblečenie, musíte si byť istí, že vaša práčka bude s ním zaobchádzať s maximálnou starostlivosťou. Všetky naše práčky, ktoré zachovávajú vlnené oblečené mäkké a príjemné, majú označenie Woolmark. Modrá alebo zelená značka tohto odborníka na vlnu zaručuje, že môže s istotou prať a sušiť aj to najjemnejšie oblečenie, ktoré sa odporúča prať len v rukách. Zelená značka znamená aj vysokú energetickú účinnosť.

Vlnený pulóver s logom ručného prania

Vlnené oblečenie možno v skutočnosti chrániť a uchovávať praním v práčke a sušením v sušičke. Naše práčky a sušičky sú rovnako jemné ako pranie v rukách a sušenie naplocho a dokážu zachovať dokonalý vzhľad a pocit jemnosti vlneného oblečenia. Čítajte ďalej a zistite, ako sa môžete starať aj o ďalšie svoje obľúbené oblečenie.  

 

Košele

 

Vonku


Objavte viac s Electrolux

Viac než len čisté

Práčky Electrolux sú kombináciou výkonnosti, efektívnosti a jemnosti pre dlhodobú starostlivosť o textílie.

Objavte práčky

Jemnosť ako štandard

Z hľadiska jemnosti sa bielizeň práve vybratá zo sušičky nedá s ničím porovnávať. Sušičky Electrolux zaručujú tento neodolateľný pocit pre celý váš šatník – aj pre jemnú bielizeň.

Objavte sušičky

Dvojnásobná starostlivosť, polovičný priestor

Rovnako dokonalá starostlivosť, rovnako dokonalý výkon prania a sušenia. Práčky so sušičkou Electrolux šetria čas a priestor bez kompromisov.

Objavte práčky so sušičkou

 
Poslať priateľovi

Odoslať viacerým priateľom

Náhľad e-mailu Ahoj, myslím, že toto by ťa mohlo zaujímať.

Zatvoriť