Vysávání ručním vysavačem v kuchyni

Ako efektívne zvládať každodennú rutinu

Každý deň doma vykonávame pravidelné činnosti – od starostlivosti o deti cez varenie až po upratovanie. Vďaka našim praktickým tipom môžete tieto každodenné rutiny zjednodušiť, zrýchliť a zdokonaliť. Vyhnete sa tak zbytočnému stresu, budete mať v domácnosti väčší poriadok a navyše ušetríte čas i peniaze.

Zásady udržateľnej kuchyne

1. Potraviny skladujte prehľadne

Najskôr si s predstihom rozmyslite, čo budete variť a podľa toho si zostavte nákupný zoznam. Znížite tak riziko, že nakúpené suroviny nestihnete včas spracovať. Dôležité je mať prehľad o tom, čo v kuchyni uchovávate. Chladničku pravidelne upratujte a trvanlivé potraviny skladujte v priehľadných dózach. Ukladanie potravín vám môžu uľahčiť aj naše chladničky s vyberateľnými priehradkami CustomFlex, ktoré možno usporiadať podľa potreby.

2. Predĺžte trvanlivosť potravín

Existuje veľa spôsobov, ako môžete trvanlivosť potravín predĺžiť. Čerstvé aj uvarené jedlo môžete jednoducho zavákuovať. Vďaka tomu, že k potravinám nepustíte vzduch, vydržia dlhšie čerstvé a nestratia svoju chuť.

NÁŠ TIP: Použite našu vákuovačku Create, ktorá jedlo spoľahlivo utesní a je vhodná aj na varenie metódou Sous-Vide.

 

3. Varte bez plytvania

Pokiaľ máte nadbytok ovocia, zeleniny alebo húb, môžete ich uschovať pokojne po celú zimu. Čo nevojde do mrazničky, jednoducho pomocou multifunkčnej parnej rúry usušte alebo pripravte domácu marmeládu, kompót či pečený čaj. Zužitkovať môžete aj množstvo zvyškov vzniknutých pri varení. Z odrezkov a šupiek možno napríklad uvariť silný zeleninový vývar, z nadbytočnej zeleniny zase upiecť zdravé čipsy alebo ju použiť na prípravu vegánskej paštéty.

 

Spoľahnite sa na praktických pomocníkov

ríprava pokrmov nemusí zaberať denne dlhé hodiny. Objavte čaro indukčných varných panelov, ktoré varnú zónu zahrejú rýchlo a okamžite reagujú na zmeny teploty. Na ešte pohodlnejšie varenie možno každej zóne samostatne nastaviť časovač a varná plocha sa po uplynutí nastaveného času sama vypne. S funkciou Hob2Hood® môžete navyše prepojiť varný panel s odsávačom pár, ktorý bude automaticky meniť intenzitu odsávania.

 

Udržať v domácnosti poriadok vás tiež nemusí stáť veľa času ani námahy. Napríklad naše tyčové vysávače sú okamžite pripravené na akciu. Na jedno nabitie s nimi pohodlne, rýchlo a bez zbytočnej námahy upracete celý byt. Vďaka ich praktickým hubiciam, štíhlemu tvaru a odnímateľnej ručnej jednotke navyše jednoducho vyluxujete aj horšie dostupné zákutia.

 

Nahromadilo sa vám veľké množstvo špinavej bielizne? Nečakajte, kým oblečenie uschne, aby ste mohli vyprať ďalšiu dávku.  Použite sušičku, ktorá celý prací proces výrazne urýchli, prispôsobí sa rôznym tkaninám a podľa nameranej vlhkosti sama upraví dĺžku sušenia. So sušičkou s technológiou DelicateCare si navyše uľahčíte žehlenie. Bielizeň sa totiž drží vnútri bubna na jednom mieste, takže sa nepokrčí.