Ako sa efektívne zbaliť na dovolenku

Všetci to určite poznáte: máte pred sebou dovolenku, ale namiesto nadšenia ste zo stupňujúcich sa príprav akurát nervózni. Musíte ešte stihnúť nakúpiť, vyprať, žehliť. A potom prichádza na rad to najhoršie – všetko rýchlo poskladať do tašky či kufra. Prinášame vám niekoľko praktických tipov, ako si môžete balenie na dovolenku spríjemniť a zjednodušiť.

Do kufra alebo batoha?

Všetky veci, ktoré budete na dovolenku potrebovať, si najskôr prehľadne naukladajte na podlahu alebo posteľ. Až potom ich začnite ukladať do kufrov. Aby sa vám bielizeň počas cesty nepokrčila, je dôležité veci do kufra ukladať systematicky.

 

Pokiaľ veci balíte do tašky alebo kufra, dajte na dno topánky. Medzi obuv potom uložte kozmetickú taštičku. Menšími kúskami, ako sú ponožky alebo spodná bielizeň, vyplňte zostávajúce medzery. Na dno kufra či tašky môžete uložiť aj uterák, knihy alebo notebook, ktoré pomôžu vytvoriť pevnú vrstvu na ostatné mäkké oblečenie. Vďaka tomu predídete jeho pokrčeniu. Navrch potom uložte oblek, kabát alebo bundu.

Každý kúsok miesta sa počíta

V prípade, že ste sa rozhodli zbaliť sa do batohu, využite všetky jeho vrecká a priehradky. Mnoho batohov má napríklad oddelené vrecko na notebook. Vďaka prackám zas môžete na batoh zavesiť bundu alebo fľašu na pitie. Vyskúšať môžete aj tzv. metódu knihy – pevné a objemné predmety uložte na okraj, medzi nich potom poskladajte oblečenie.

Oblečenie baľte po outfitoch

Či ste už zvolili kufor alebo batoh, priestor vnútri je obmedzený. Zbaľte si teda len veci, ktoré na dovolenke budete skutočne potrebovať. Pri výbere oblečenia si rovno pripravte celé outfity. Vďaka tomu budete mať jasnú predstavu, ako jednotlivé kúsky počas dovolenky kombinovať. Žiaden z nich tak so sebou nebudete ťahať zbytočne a ušetríte drahocenné miesto.

Pozor na zašpinenie odevov

Aby sa vám oblečenie po ceste nezašpinilo, je dôležité mať topánky, kozmetiku či potraviny zabalené vždy oddelene. Na kozmetiku odporúčame použiť kozmetickú taštičku s vodeodolnou úpravou, s ktorou vám do kufra či batoha už nikdy nič nevytečie. Topánky zabaľte po jednotlivých pároch do tašky alebo textilného vrecka. Potraviny majte ideálne v samostatnom vrecku alebo boxe.

Rodičia s deťmi: Šetriť čas

Sotva ste sa vrátili z dovolenky, už musíte dieťa vypravovať na tábor alebo na prázdniny k babičke? Zbaliť by ste pritom potrebovali oblečenie, ktoré je ešte zašpinené z predošlej cesty. Naše práčky, našťastie, umožňujú prispôsobiť dĺžku prania podľa potreby. Čistú bielizeň môžete mať dokonca už za 20 minút!

 

Vypranú bielizeň potom spoľahlivo najrýchlejšie usušíte v sušičke. S našimi práčkami a sušičkami navyše ušetríte čas, ktorý by ste museli venovať žehleniu. Technológia SteamCare napríklad každý prací cyklus ukončí pridaním pary, ktorá zabráni pokrčeniu. Oblečenie tak môžete rovno skladať do kufra.

Manažér: Zostať reprezentatívny

Čaká vás dôležitá pracovná cesta? S pokrčenou košeľou alebo golierom na dôležitej schôdzi dojem rozhodne neurobíte. A spoliehať sa iba na žehličku v hotelovej izbe sa občas nevyplatí. Radšej si do kufra pribaľte náš parný naparovač odevov. Tento praktický a kompaktný pomocník je pripravený na použitie za niekoľko sekúnd. Pomocou pary s vysokou teplotou z oblečenia spoľahlivo a rýchlo odstráni všetky záhyby, a navyše ho príjemne osvieži.

Single či pár: Vyzerať skvelo

Romantickú prechádzku po pláži alebo uličkami historického mesta si v prítomnosti milej osoby naplno neužijete, pokiaľ vaše oblečenie nebude sviežo voňať. Do batožiny si teda môžete pribaliť osviežovač textílií.

Pri praní pred odjazdom tiež nezabudnite použiť aviváž. Vďaka tomu, že naša technológia UltraCare najprv zmieša prací prostriedok s vodou, dostane sa aviváž ku každému vláknu. Vaše oblečenie tak zostane dlho svieže. Technológia UltraCare sa navyše postará o rýchle, dôkladné a jemné vypranie bielizne.  

Dobrodruh: Myslieť prakticky

Ste neustále na cestách, a tak nemáte čas oblečenie pred praním triediť podľa materiálu a farieb? Zvoľte program, ktorý si poradí aj so zmiešanou náplňou. Napríklad program MixCare, ktorý trvá len 69 minút a je ideálny aj na pranie funkčnej bielizne.  

 

Na oblečenie, ktoré nie je ani čisté, ani špinavé (napr. po jednodennom nosení) môžete využiť naše samostatné parné programy, ktoré sa postarajú o rýchle osvieženie bez toho, aby ste oblečenie museli prať. Para odstráni pachy a narovná vlákna. Ušetríte tak čas, ktorý by ste venovali žehleniu.