Pridajte sa k Eco Force

Pridajte sa k Eco Force

Nižšia spotreba energie, vyšší výkon

Energetické štítky ponúkajú dokonalý prehľad

Nové pravidlá a parametre

Už viac ako 10 rokov sa snažíme o presadenie legislatívy, ktorá pomôže spotrebiteľom lepšie sa orientovať v energeticky úspornejšej generácii vysávačov. Preto sme s nadšením privítali nové pravidlá výroby a označovania vysávačov. Platia od 1. septembra 2014 vo všetkých krajinách EÚ. Vyberajte si zodpovedne a všímajte si nové parametre na energetickom štítku. Podľa odhadov tak môžeme do roku 2020 v krajinách EÚ spoločne ušetriť až 18 TWh energie a 18 miliónov ton CO2 ročne. A to je viac ako ročná spotreba energie Slovinska.

Vďaka novým pravidlám dnes už nenájdete na trhu vysávače s príkonom viac ako 1600 W. Vysávače tak musia byť efektívnejšie ako doteraz. Na dosiahnutie tohto cieľa sa využívajú najmodernejšie technológie, ktoré pomáhajú udržať energetickú spotrebu na minime a pritom neznižujú výkonnosť vysávača. Pre značku Electrolux je to dobrá správa, pretože sa úpravami hubice, korpusu či koncepciou motora pripravuje na legislatívne zmeny už dlhý čas.

Ako čítať nové informácie

Jednotný energetický štítok pomôže spotrebiteľom pri porovnávaní parametrov vysávačov, ich účinnosti a vplyvu na životné prostredie. Vysávače od všetkých výrobcov musia mať na energetických štítkoch uvedené hodnoty rovnakých parametrov. Tak ich môžete jednoducho porovnať a vybrať si ten najvhodnejší. Príkon vyjadrený vo watoch (W) už prestáva byť kľúčovým parametrom pri výbere nového spotrebiča. Získate lepší prehľad a viac informácií o ponuke v obchodoch.

Ako správne čítať nové označenie na energetických štítkoch?

  1. Energetická účinnosť: spotreba energie v pomere k schopnosti sať prach. Písmeno A znamená najvyššiu energetickú účinnosť.
  2. Ročná spotreba energie: množstvo energie spotrebovanej pri 2-hodinovom vysávaní plochy s rozlohou 87 m2 pri frekvencii vysávania 50-krát ročne.
  3. Reemisia prachu: množstvo prachu, ktoré sa opätovne dostane do ovzdušia cez výstupy na spotrebiči. Hodnota je vyjadrená v percentách a podľa nových pravidiel môže byť maximálne 1 %.
  4. Hlučnosť: hladina akustického výkonu v decibeloch (dB).
  5. Účinnosť satia na koberci: efektivita vysávania kobercových plôch. Minimálna účinnosť je stanovená na 75 %.
  6. Účinnosť satia na tvrdej podlahe: efektivita vysávania tvrdých plôch. Minimálna účinnosť je stanovená na 90 %.

Eco Force premení 1200 W na 800 W

Našou dlhodobou snahou je prinášať zákazníkom to najlepšie. Preto Electrolux vyvinul unikátny systém, ktorý umožňuje znížiť príkon vysávača na 800 W (alebo iný) bez straty výkonu. Práve táto zmena nám pomáha naplniť celoeurópsky cieľ znížiť emisie CO2 do roku 2020 až o 50 %*. Vyberte si z vysávačov EcoForce a prispejte aj vy k lepšej budúcnosti nás všetkých.

Pridajte sa k Eco Force

EcoForce predstavuje zlepšenie výkonu a zníženie spotreby energie bez akýchkoľvek kompromisov v oblasti dostupných funkcií a výhod. Stále ponúkame široký rad výrobkov, ktoré uspokoja vaše najdôležitejšie potreby.

Vysávače z radu Eco Force

UltraFLex

UltraFlex povysáva všetko
na jeden šup

Energetická trieda AAA

UltraSilencer

UltraSilencer je náš najtichší vysávač
s hlučnosťou len 58 dB

Energetická trieda AA

UltraOne

Náš vysávač UltraOne
získal najviac svetových ocenení

Energetická trieda AAA


Odkaz trvalej udržateľnosti

1997

Electrolux uvádza prvý úsporný "zelený" vysávač vôbec.

2008

Náš prvý "zelený" vysávač vyrobený z recyklovaného plastu.

2010

Svetový projekt Electrolux, pri ktorom sa používali plasty vylovené z oceánov. 

2010 – 2013

Prvý "zelený" rad vysávačov.

2014

Oslavujeme zavedenie energetického označovania vysávačov v EÚ k 1. septembru 2014.

2017

Druhá fáza ekodizajnu. Nové nariadenia zvyšujú latku ešte vyššie.