Tmavé alebo hnedé škvrny na bielizni

Naposledy aktualizovaný 2.12.2019 12:19

Výrobky na starostlivosť o vlasy môžu spôsobiť na oblečení tmavé alebo hnedé škvrny

Niektoré výrobky (napr. penová podložka pod myš, šampón) môžu obsahovať zložku nazývanú polykvaternium kopolymér, ktorá je kondicionálnym činidlom. Keď produkt príde do kontaktu s oblečením, naviaže sa na povrch odevu. Keď sú odevy prané spolu s tmavšími tkanivami, ktoré neustále uvoľňujú malé množstvá farbiva, absorbuje „kontaktná oblasť“ uvoľňované farbivo. Výsledkom je, že škvrny nebudú viditeľné, kým nebudú odevy vyprané. Škvrny sú spôsobené ofŕkaním oblečenia produktmi na starostlivosť o vlasy, alebo keď si vysušíte ruky v uteráku bez toho, aby ste najprv zmyli zvyšky produktov na starostlivosť o vlasy.

  • Škvrny sa nikdy nedajú odstrániť úplne, ale biele uteráky môžete zachrániť odstránením takmer celého sfarbenia.
  • Uteráky môžu byť vybielené bez poškodenia nasledovným ošetrením:
  1. Pripravte roztok kyseliny šťaveľovej: Pridajte 50 – 100 gramov kyseliny šťaveľovej do plastového vrecka s obsahom 10 litrov horúcej vody (60 °C). Ponorte odevy na 30 minút do roztoku.
  2. Potom odevy dôkladne vyperte pri minimálne 60 °C pomocou dobrého mydla, ktoré by malo obsahovať fosfát a bielidlo. 

Aby ste vyskúšali, či produkt na starostlivosť o vlasy vytvára počas cyklu prania bodky, skúste vložiť do spotrebiča kus tkaniny a vyprať ho s cyklom na farebnú bielizeň.

Pomohol vám tento článok?

Objednajte si servis
Objednajte si servis

V oblasti, v ktorej sa nachádzate, ponúkame službu Fixná cena opravy. O opravu sa postarajú kvalifikovaní servisní technici Electrolux. Spotrebič najprv skontrolujeme, poruchu vyriešime a v prípade potreby vymeníme súčiastky a diely. To všetko už za 174 € pre práčky, sušičky, umývačky a vstavané kávovary alebo 135 € pre chladničky, varné panely, sporáky, rúry, mikrovlnné rúry a odsávače.

Náhradné diely a príslušenstvo
Náhradné diely a príslušenstvo

Vyhľadajte si originálne náhradné diely pre spotrebič v našom e-shope a nechajte si ich doručiť priamo domov.