Bielizeň je po praní v práčke tuhá alebo tvrdá

Naposledy aktualizovaný 4.12.2019 8:49

Problém: 

  • Bielizeň je po praní v práčke tuhá alebo tvrdá 

Vzťahuje sa na: 

  • Spredu plnená práčka (vstavaná a voľne stojaca) 
  • Zhora plnená práčka 

Riešenie: 

1. Najčastejšou príčinou, prečo je bielizeň pocitovo tuhá alebo tvrdá, je pridanie nesprávneho množstva pracieho prostriedku. 

Najlepšie výsledky prania dosiahnete pri dodržaní nižšie uvedených pokynov:  

  • Ak sa použije príliš málo pracieho prostriedku, nemusí stačiť množstvo aktívnych prvkov na poradenie si s tvrdosťou vody, čo môže následne ovplyvniť jemnosť vlákien. Môže to mať za následok aj všeobecne slabé výsledky prania.
  • Používanie príliš veľkého množstva pracieho prostriedku môže mať za následok zvyšky koncentrovaného pracieho prostriedku vo vláknach a pocit drsnosti.
  • Uistite sa, že práčka nie je preplnená – predovšetkým pri ťažkých bavlnených odevoch, ako napr. džínsoch alebo uterákoch, ktoré absorbujú veľké množstvo vody.
  • Pomôcť môže vysušenie kusov bielizne, ako sú uteráky, v sušičke, keďže tento proces oddeľuje vlákna, vďaka čomu budú mäkšie na pocit.
Objednajte si servis
Objednajte si servis

V oblasti, v ktorej sa nachádzate, ponúkame službu Fixná cena servisu. O opravu sa postarajú kvalifikovaní servisní technici Electrolux. Spotrebič najprv skontrolujeme, poruchu vyriešime a v prípade potreby vymeníme súčiastky a diely. Túto službu poskytujeme pre práčky, sušičky, varné panely, umývačky riadu, chladničky, vstavané kávovary, sporáky, odsávače, rúry a vstavené mikrovlnné rúry.

Náhradné diely a príslušenstvo
Náhradné diely a príslušenstvo

Vyhľadajte si originálne náhradné diely pre spotrebič v našom e-shope a nechajte si ich doručiť priamo domov.