Tmavé alebo hnedé škvrny na bielizni

Naposledy aktualizovaný 30.7.2020 11:48

Otázka

Tmavé alebo hnedé škvrny na bielizni

Vzťahuje sa k

  • voľne stojaca práčka
  • zabudovateľná práčka

Riešenie

Výrobky na starostlivosť o vlasy môžu spôsobiť na oblečení tmavé alebo hnedé škvrny

Niektoré výrobky (napr. kondicionér, šampón) môžu obsahovať zložku nazývanú polykvaternim, ktorá funguje ako ustaľovač. Keď produkt príde do kontaktu s oblečením, naviaže sa na povrch odevu. Keď sú odevy prané spolu s tmavšími tkanivami, ktoré neustále uvoľňujú malé množstvá farbiva, absorbuje „kontaktná oblasť“ uvoľňované farbivo. Výsledkom je, že škvrny nebudú viditeľné, kým nebudú odevy vyprané. Škvrny sú spôsobené ofŕkaním oblečenia produktmi na starostlivosť o vlasy, alebo keď si otriete ruky do uteráku bez toho, aby ste najprv umyli zvyšky produktov na starostlivosť o vlasy z rúk.

  • Škvrny sa nikdy nedajú odstrániť úplne, ale biele uteráky môžete zachrániť odstránením takmer celého sfarbenia.
  • Uteráky môžu byť vybielené bez poškodenia nasledovným ošetrením:
  1. Pripravte roztok kyseliny šťaveľovej: Pridajte 50 – 100 gramov kyseliny šťaveľovej do plastového vrecka s obsahom 10 litrov horúcej vody (60 °C). Ponorte odevy na 30 minút do roztoku.
  2. Potom odevy dôkladne vyperte pri minimálne 60 °C pomocou dobrého mydla, ktoré by malo obsahovať fosfát a bielidlo. 

Aby ste vyskúšali, či produkt na starostlivosť o vlasy vytvára počas cyklu prania bodky, skúste vložiť do spotrebiča kus tkaniny a vyprať ho s cyklom na farebnú bielizeň.

Objednajte si servis
Objednajte si servis

V oblasti, v ktorej sa nachádzate, ponúkame službu Fixná cena servisu. O opravu sa postarajú kvalifikovaní servisní technici Electrolux. Spotrebič najprv skontrolujeme, poruchu vyriešime a v prípade potreby vymeníme súčiastky a diely. Túto službu poskytujeme pre práčky, sušičky, varné panely, umývačky riadu, chladničky, vstavané kávovary, sporáky, odsávače, rúry a vstavené mikrovlnné rúry.

Náhradné diely a príslušenstvo
Náhradné diely a príslušenstvo

Vyhľadajte si originálne náhradné diely pre spotrebič v našom e-shope a nechajte si ich doručiť priamo domov.