Zistite viac o vašom kávovare

Naposledy aktualizovaný 15.3.2022 17:01

Skvelá šálka kávy z vášho kávovaru Electrolux vám pomôže vyťažiť z vašich chvíľ to najlepšie. Takže tu je užitočný sprievodca, ktorý vám pomôže zabezpečiť, aby každá jedna porcia kávy tiekla z výpustu do vašej šálky presne tak, ako chcete.Pôvodné nastavenie

Ste pripravení pripraviť prvý chutný pohár? Potom začnime s jednoduchým video návodom krok za krokom, ako nastaviť váš kávovar, aby ste z neho dostali to najlepšie už pri prvej šálke kávy.Ak sa váš kávovar nespustí

Vykonajte tieto jednoduché kroky, aby ste sa uistili, že sa váš kávovar zapne, keď ho potrebujete. Najprv skontrolujte, či je zapnutý hlavný vypínač, potom sa uistite, že IEC kábel je bezpečne zapojený a potom skontrolujte, či je kávovar zapojený do elektrickej zásuvky.


Pozrite si toto video a uvidíte, ako sa to robí:
Ako si pripraviť kávu tak, ako ju máte radi

Tu je niekoľko jednoduchých tipov, ako zabezpečiť, aby vaša káva vyšla presne tak, ako ju máte radi.Uistite sa, že vaša káva je taká horúca, ako chcete

Tu je niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby bola vaša káva vždy taká horúca, ako chcete. Neváhajte a vyskúšajte, čo si myslíte, že bude pre vás najlepšie. Jednou z možností je zahriať stroj pomocou funkcie oplachovania. Na zohriatie šálok a následné nastavenie teploty kávy v menu môžete použiť aj horúcu vodu.


Uistite sa, že vaša káva je taká silná a krémová, ako ju máte radi

Ak chcete získať požadované výsledky kávy, skúste o jeden krok po druhom otáčať voličom nastavenia mletia proti smeru hodinových ručičiek. Dbajte na to, aby ste voličom otáčali iba vtedy, keď je mlynček zapnutý.


Ak narazíte na problémy so svojím kávovarom, tu je niekoľko rýchlych riešení, ako znovu dostať kávu do toku!


Mlieko z nádoby na mlieko nevyteká správne

Vždy si buďte istí, že latte svojich snov dokážete premeniť na skutočnosť. Postupujte podľa týchto podrobných pokynov, aby ste sa uistili, že mlieko vždy správne vychádza z nádoby na mlieko. Vyberte nádobu na mlieko, vyčistite prípojku horúcej vody/pary a vyberte nádobu na mlieko. Dbajte na to, aby ste pri čistení tepelného krytu čistili iba vlhkou handričkou.

Potom vyberte výtok mlieka a prívodnú hadičku, otočte kolieskom na nastavenie peny v smere hodinových ručičiek do polohy „INSERT“ a vytiahnite ho. Vyčistite každú súčasť napeňovača mlieka a uistite sa, že na priehlbine a drážke pod číselníkom nezostali žiadne zvyšky mlieka. V prípade potreby vyškrabte drážku špáradlom.

Opätovne pripojte ciferník tak, aby šípka bola zarovnaná so slovom „INSERT“. Znovu pripojte výtok a hadičku na prívod mlieka. Nádobu na mlieko vložte do tepelného krytu. Nakoniec nasaďte veko späť na nádobu na mlieko.


Pozrite si video s vyššie uvedenými podrobnými pokynmi tu:Káva nevyteká z oboch výleviek

Niekedy môžu tie najmenšie veci urobiť najväčší rozdiel. Použitím špáradla na udržanie výtokov kávy čisté, môžete sa uistiť, že vaša káva vždy vyteká rovnomerne z oboch výleviek.


Potom sa káva pomaly dodáva

Stačí otočiť kolieskom nastavenia mletia o jedno kliknutie v smere hodinových ručičiek smerom k „7“, keď je mlynček na kávu v prevádzke. Pokračujte jedným kliknutím, kým nebude dodávka kávy uspokojivá. Pamätajte však, že účinok je viditeľný až po dodaní 2 káv.


Ako jednoducho vytiahnuť infuzér

Niekedy je najlepším spôsobom, ako prejaviť vášmu kávovaru lásku, vyčistiť ho, niekedy to znamená vyčistiť za spaľovačom. Postupujte podľa týchto krokov, aby ste mohli infuzér vždy ľahko vybrať. Vypnite prístroj stlačením tlačidla zapnutia/vypnutia/pohotovostného režimu, počkajte, kým sa kávovar nevypne, a potom mierne posuňte odkvapkávaciu misku späť a vyberte spaľovač.


Údržba a čistenie


Ak chcete zabezpečiť, aby vám váš kávovar poskytoval chutné nápoje po celé roky, postupujte podľa pokynov na údržbu a čistenie v tomto videu.

Dúfame, že vám táto príručka pomôže užiť si váš kávovar Electrolux o niečo viac. Nevieme, koľko je hodín tam, kde sa nachádzate, ale dúfame, že vám tento sprievodca pripomenie, aby ste si našli chvíľu a dopriali si dobrú kávu.
Dúfame, že vám táto príručka pomôže užiť si váš kávovar Electrolux o niečo viac. Nevieme, koľko je hodín tam, kde sa nachádzate, ale dúfame, že vám tento sprievodca pripomenie, aby ste si našli chvíľu a dopriali si dobrú kávu.