Ako čistiť a ošetrovať rúru Electrolux

Naposledy aktualizovaný 26.9.2023 11:57

Kuchyňa s rúrami

Rúru Electrolux je dôležité pravidelne čistiť – z hygienických dôvodov, ako aj na udržanie rúry a príslušenstva v špičkovom stave. Jednoduchá a dôsledná starostlivosť o vašu rúru zlepší jej výkon z krátkodobého aj dlhodobého hľadiska.

Vaša rúra bude mať rôzne potreby čistenia v závislosti od modelu a typu. Rôzne rúry Electrolux môžu mať rôzne funkcie čistenia na podporu ich údržby – skontrolujte, ktoré z nich sa týkajú vášho konkrétneho modelu rúry. Najlepšie výsledky dosiahnete kombináciou s naším radom produktov starostlivosti o rúry.

Udržiavanie vašej rúry v čistote

Každodenné upratovanie:

 • Vnútro: Optimálne by sa malo vnútro rúry vyčistiť po každom použití. Utrite dno a vnútorné sklenené dvierka mäkkou handričkou
 • Predná časť rúry: Prednú časť rúry čistite mäkkou handričkou, teplou vodou a jemným čistiacim prostriedkom
 • Kovové povrchy: Na čistenie kovových povrchov použite čistiaci roztok
 • Škvrny: Škvrny vyčistite jemným čistiacim prostriedkom

Na prednú stranu rúry, kovové povrchy a škvrny odporúčame sprej na antikorové povrchy.

Dôkladnejšie čistenie:

Najprv zistite, ktoré čistiace programy sú súčasťou vašej rúry. Tie podporia každodenné aj dôkladné čistenie. Niekedy budete musieť vykonať hlbšie čistenie podpier políc a sklenených dvierok. Prehľad, ako vyčistiť tieto oblasti, nájdete nižšie.

 • Vyčistite podperu police: Pre dôkladnejšie čistenie odporúčame odstrániť podperu police. Urobíte to tak, že odtiahnete prednú časť podpery police od steny a potom to zopakujete so zadným koncom podpery. Vyčistite podpery políc tak, že ich namočíte do drezu alebo ich umyjete v umývačke riadu
 • Vnútorné sklenené dvierka: Vnútorné sklo dvierok je možné vybrať a vyčistiť, ak sa znečistí. Pozrite si používateľskú príručku, aby ste videli, ako sa to robí na vašom konkrétnom modeli rúry. Opatrne vyberte sklenené tabule a vyčistite ich vlhkou handričkou alebo použite čistič na rúry na obzvlášť odolné zvyšky jedla. Odporúčame sprej Oven and Micro Care

Čistiace produkty

Naše odporúčané produkty starostlivosti si môžete zakúpiť v našom internetovom obchode.

 • Oven and Micro Care sprej
 • Steam Care – Parný odstraňovač vodného kameňa
 • Súprava na čistenie parnej rúry – čistič a odstraňovač vodného kameňa

Upozornenie

Mnohé z našich rúr sú vybavené pripomienkami čistenia. Rúra vám pripomenie, kedy je čas vyčistiť a/alebo odstrániť vodný kameň, aby ste dosiahli optimálny výkon. Pripomienky je možné povoliť a zakázať v ponuke NASTAVENIA alebo k nim môžete pristupovať prostredníctvom našej mobilnej aplikácie.

Čistiace programy

Nižšie je uvedený prehľad rôznych čistiacich programov dostupných v našich rúrach, ktoré uľahčujú ich údržbu. Ak chcete zistiť, ktorý program sa vzťahuje na váš model, pozrite si vašu rúru alebo používateľskú príručku.

Katalytické čistenie – katalytické vložky absorbujú mastnotu, ktorá sa po spustení čistiaceho programu uvoľní a ľahko odstráni. Prečítajte si viac o katalytickom čistení.

Pyrolytické čistenie – špina, mastnota a zvyšky jedla sa pri vysokých teplotách premenia na popol a bez námahy sa zotrie. Prečítajte si viac o pyrolytickom čistení.

AquaClean – využíva vlhkosť na predbežnú úpravu mastnoty a zvyškov jedla, čo uľahčuje čistenie vašej rúry. Zistite viac o AquaClean.

Ak máte parnú rúru

Ak máte parnú rúru, môžete mať aj nasledujúce programy.

Čistenie parou – funkcia automatického čistenia, ktorá využíva paru na zmäkčenie mastnoty a zvyškov, čím uľahčuje čistenie vašej rúry. Prečítajte si viac o čistení parou.

Steam Cleaning PLUS – intenzívnejší program čistenia parou. Prečítajte si viac o čistení parou.

Sušenie – tento čistiaci program môžete spustiť na vysušenie vnútra rúry po varení s parou.

Odvápnenie– z času na čas potrebujete odstrániť vodný kameň z naparovacieho systému. Táto funkcia vám s tým pomôže. Prečítajte si viac o odstraňovaní vodného kameňa.

DÔLEŽITÉ

 • Pred čistením sa vždy uistite, že rúra vychladla.
 • Pri použití sprejov na čistenie rúry sa pred čistením vždy uistite, že je rúra vychladnutá, nastriekajte čistiaci prostriedok na handričku a utrite vnútorný priestor, nie striekaním priamo do vnútra samotnej rúry. To môže spôsobiť, že čistič časom narazí na kapilárne káble za ventilátorom.
 • Akýkoľvek použitý čistiaci prostriedok musí byť neabrazívny.Ďalšie informácie o vašom konkrétnom modeli rúry nájdete v používateľskej príručke. Návod na použitie nájdete tu.

Náhradné diely a príslušenstvo
Náhradné diely a príslušenstvo

Vyhľadajte si originálne náhradné diely pre spotrebič v našom e-shope a nechajte si ich doručiť priamo domov.