Ako používať AquaClean na čistenie rúry Electrolux

Naposledy aktualizovaný 22.9.2023 12:16

Utieranie pary utierkou v rúre

Čistenie rúry nemusí byť obávanou povinnosťou. Funkcia AquaClean, ktorá je k dispozícii na vybraných rúrach Electrolux, odstráni nečistoty, ktoré vznikli pri používaní rúry. Postará sa o zvyšky jedla a postriekané plochy, aby sa dali ľahšie odstrániť aj odolné zvyšky. S funkciou AquaClean je údržba rúry omnoho jednoduchšia.

Jednotlivé modely rúr Electrolux môžu ponúkať rôzne čistiace funkcie, ktoré vám zjednodušia proces čistenia. V príručke k vašej rúre sa dozviete, ktoré funkcie na uľahčenie čistenia ponúka práve vaša rúra.

Čo je AquaClean a prečo by ste ho mali používať?

AquaClean využíva paru na odstránenie zvyškov tuku a čiastočiek jedla z povrchu rúry. Jednoducho nalejte vodu na dno rúry a spustite špeciálny cyklus varenia (nie čistiaci), aby sa vytvorila para. Tá pomôže odstrániť zvyšky jedla, ktoré po vychladnutí rúry ľahko utriete.

Ako používať AquaClean

1. Nalejte 200 ml vody do priehlbiny na dne rúry. Poznámka: Nie do nádržky na vodu, ak ju váš model rúry má.
2. Vyberte nastavenie TrueFan Ak má vaša rúra na ovládacom paneli s ikonou pary tlačidlo SteamBakestlačte aj to .

3. Nastavte teplotu na 90 °C.

4. Rúru nechajte pracovať 30 minút.

5. Vypnite rúru a nechajte ju vychladnúť.

6. Keď je rúra studená, utrite vnútorné povrchy rúry mäkkou handričkou.Ďalšie informácie o vašom konkrétnom modeli rúry nájdete v používateľskej príručke. Návod na použitie nájdete tu.

Teraz, keď ste sa naučili všetko, čo je potrebné vedieť o používaní AquaClean, možno sa budete chcieť dozvedieť viac o udržiavaní vašej rúry v čistote. Kliknutím sem získate prehľad o čistení a údržbe vašej rúry.