Ako používať funkciu asistovaného varenia v rúre Electrolux

Naposledy aktualizovaný 23.1.2024 13:58

Žena sa pozerá na svoj telefónVždy dokonale uvarené. Funkcia AssistedCooking vám pomôže nájsť najlepšie nastavenia pre jedlo, ktoré chcete pripraviť, a pre požadované výsledky. Objavte fantastické možnosti svojej novej rúry Electrolux s funkciou AssistedCooking (dostupná pri vybraných modeloch).

Čo je AssistedCooking a prečo by ste ho mali používať?

AssistedCooking je užitočná funkcia, ktorá vás prevedie nastavením rúry pre váš konkrétny recept. Keď viete, čo chcete variť, ale neviete, aký program zvoliť, aby ste dosiahli požadované výsledky, obráťte sa na funkciu AssistedCooking. Postupne vám odpovie na otázky o tom, čo varíte a aké výsledky chcete dosiahnuť (napr. rare, medium, well done). Funkcia AssistedCooking podľa toho navrhne vhodný program, čas a teplotu. V prípade potreby môžete tieto nastavenia upraviť podľa seba. Ak používate aplikáciu, stačí ju odoslať priamo do rúry, ktorá začne s prípravou.

K funkcii AssistedCooking sa dostanete buď v aplikácii Electrolux na karte Chuť alebo v MENU na ovládacom paneli rúry. 

Ak má vaša rúra displej EXPlore LED, v ďalšom článku sa dozviete, čo znamenajú čísla programov AssistedCooking.


Ako používať AssistedCooking

1. Zvoľte ASSISTEDCOOKING v MENU rúry alebo v aplikácii Electrolux.

2. Krok za krokom prejdite výberom jedál a predvoľbami pečenia. 

3. Funkcia AssistedCooking navrhne čas, režim varenia a teplotu. Tieto nastavenia môžete v prípade potreby upraviť.

4. Z aplikácie môžete nastavenia odoslať priamo do rúry.   

5. Stlačením tlačidla START spustíte varenie.Tipy a triky

  • Rúra signalizuje, keď zostáva 10 % času do konca pečenia. Podľa potreby môžete čas predĺžiť alebo nastaviť iný režim pečenia.
  • Pri asistovanom varení sa často odporúča použiť teplotnú sondu - pokojne ju použite, pretože ponúka väčšiu presnosť a kontrolu.
  • Asistované varenie nie je samostatný program, ale sprievodca nastavením rúry. Nenájdete ho v zozname programov. Na väčšine modelov je uvedený len v MENU.


Ďalšie informácie o vašom konkrétnom modeli rúry nájdete v používateľskej príručke. Návod na použitie nájdete tu.
Teraz, keď ste sa dozvedeli o AssistedCooking sa možno budete chcieť dozvedieť viac o tom, ako používať aplikáciu s vašou inteligentnou rúrou.

Napíšte recenziu a vyhrajte
Napíšte recenziu a vyhrajte

Váš názor je pre nás veľmi dôležitý. Preto každého, kto na základe registrácie vyplní recenziu, automaticky zaradíme do pravidelného losovania o stolný mixér Create 4.