Ako používať katalytické čistenie na vašej rúre Electrolux

Naposledy aktualizovaný 15.9.2023 11:34

Rozlúčte sa s drhnutím mastných nečistôt z rúry. Vybrané modely rúr Electrolux majú katalytické vložky, ktoré uľahčujú čistenie. Toto obloženie zabraňuje uchyteniu zvyškov mastnoty vo vnútri rúry a udržiavanie vašej rúry v čistote je oveľa jednoduchšie.

Jednotlivé modely rúr môžu ponúkať rôzne čistiace funkcie, ktoré vám zjednodušia proces čistenia. V príručke k vašej rúre sa dozviete, ktoré funkcie na uľahčenie čistenia ponúka práve vaša rúra.

Čo je katalytické čistenie a prečo by ste ho mali používať?

Vybrané modely rúr majú katalytické vložky, ktoré uľahčujú čistenie vašej rúry. Tieto vložky absorbujú mastnotu, ktorá sa uvoľní, keď rúra dosiahne teplotu 250 °C. Niektoré rúry s touto funkciou majú obloženie na bokoch, vrchnej a spodnej strane rúry, iné ju majú len na zadnej strane rúry. Katalytická vložka je na dotyk podobná brúsnemu papieru, na povrchu ktorého nemôže ostať prilepené jedlo, keď je zahriate. To uľahčí efektívne udržiavanie vašej rúry v čistote.

Niektoré modely rúr s katalytickou vložkou majú špeciálny program na katalytické čistenie, zatiaľ čo iné nie. Bez ohľadu na to môžete ľahko dosiahnuť čisté výsledky prostredníctvom nasledujúcich krokov.

Detailný záber na katalytickú podšívku


Ako používať funkciu katalytického čistenia

Pred začatím katalytického čistenia

1. Odstráňte všetko príslušenstvo a odnímateľné podpery roštov.
2. Povrchy rúry, ktoré nemajú katalytickú vložku, vyžadujú tradičné čistenie pomocou čističa na rúry a utierania teplou vodou. Na tento účel odporúčame použiť náš sprej na čistenie rúr a mikrovlnné rúry.

Poznámka: Nikdy nedávajte čistiaci prostriedok na katalytické vložky.

Spustenie katalytického čistenia

Možnosť 1: Vaša rúra má špeciálny program katalytického čistenia

1. V MENU zvoľte ČISTENIE a vyberte KATALYTICKÉ ČISTENIE.
2. Aktivujte ho stlačením tlačidla, kým sa na displeji nezobrazí „CATA“.
3. Nechajte hodinu samočistiť.

Možnosť 2: Vaša rúra nemá špeciálny program katalytického čistenia

1. Rúru nastavte na 250 °C.
2. Nechajte hodinu samočistiť.

Po ukončení katalytického čistenia

1. Vypnite rúru.
2. Keď rúra vychladne, utrite dno rúry mäkkou handričkou.
3. Vráťte podpery roštov a príslušenstvo späť do rúry.

DÔLEŽITÉ

  • Katalytický povrch nečistite sprejmi na rúry, abrazívnymi čistiacimi prostriedkami, mydlom alebo inými čistiacimi prostriedkami. Poškodí sa tým katalytický povrch.
  • Upozorňujeme, že po čistení môžu zostať škvrny alebo dôjsť k zmene farby, pretože to nemôžu katalytické vlastnosti ovplyvniť. Nebude to však mať vplyv na rúru.


Ďalšie informácie o vašom konkrétnom modeli rúry nájdete v používateľskej príručke. Návod na použitie nájdete tu.

Teraz, keď ste sa naučili všetko, čo je potrebné vedieť o používaní funkcie katalytického čistenia, možno sa budete chcieť dozvedieť viac o vašej rúre. Kliknutím sem získate prehľad o čistení a údržbe vašej rúry.