Ako používať Steamify® na vašej parnej rúre Electrolux

Naposledy aktualizovaný 6.10.2023 11:32

Jedlo varené v pare v parnej rúre

Zaujíma vás varenie v pare, ale neviete, ako začať? Nechajte sa viesť funkciou Steamify®. Steamify® uľahčuje varenie zdravých a chutných jedál doma v pare ako kedykoľvek predtým. Túto funkciu nájdete na vybraných modeloch rúr Electrolux.

Čo je Steamify® a prečo by ste ho mali používať?

Väčšina ľudí si neuvedomuje množstvo výhod, ktoré varenie v pare ponúka. Varenie v pare zachováva živiny, vitamíny, farby a chute. Vaše jedlá budú obsahovať menej tuku, pretože použijete menej oleja a šťavy sa bez námahy zachovajú. Keď budete variť v pare, môžete sa tešiť na zdravšie a šťavnatejšie jedlá.

Steamify® je funkcia, vďaka ktorej je varenie v pare jednoduchšie, než si dokážete predstaviť. Vďaka Steamify® nie je potrebné meniť spôsob varenia, ak ste zvyknutí na varenie horúcim vzduchom alebo horným a spodným ohrevom. Nemusíte zisťovať, ako a kedy pridať paru, vaša rúra pridá správne množstvo pary v správnom čase. Steamify® môže nahradiť takmer všetky vaše obvyklé kuchárske návyky a poskytnúť vám chutnejšie jedlá s minimálnou námahou.

Ako používať Steamify®

Jednoducho vyberte funkciu Steamify® a nastavte teplotu pomocou posúvača na displeji. Toto by mala byť teplota, ktorú bežne používate pri varení horúcim vzduchom, alebo ako je uvedené vo vašom recepte. Na základe teploty rúra automaticky nastaví úroveň pary za vás.

1. Stlačte ikonu Steamify® na displeji

2. Nastavte teplotu kliknutím na teplotu na displeji. Posuňte ho na správnu teplotu
3. Stlačením START spustíte varenie
4. V prípade potreby naplňte nádržku na vodu podľa pokynov na obrazovke
5. Stlačte tlačidlo OK

Steamify® dokonca odporučí teplotu na základe toho, aké výsledky chcete dosiahnuť. Keď posuniete nastavenie teploty, rúra zobrazí očakávané výsledky pri rôznych teplotách:

  • 50-100 °C   – Para na varení v pare
  • 105-130 °C – Para na dusenie
  • 135-150 °C – Para pre jemné chrumkanie
  • 155-230 °C – Para na pečenie a zapekanie

    Osoba mení nastavenia na parnej rúre

Tipy a triky

  • Pri varení jedál vyžadujúcich 135 °C a viac nastavte požadovaný čas varenia, aby ste mohli plne využiť viacstupňový proces varenia Steamify®
  • Keď použijete paru na jemné chrumkanie a nastavíte časovač, funkcia grilovania sa automaticky zapne na posledné minúty, aby sa vytvoril chrumkavy povrch
  • Keď na pečenie a opekanie používate paru a nastavíte časovač, spodný ohrev sa zapne na posledné minúty, aby jedlo bolo odspodu chrumkavéĎalšie informácie o vašom konkrétnom modeli rúry nájdete v používateľskej príručke. Návod na použitie nájdete tu .

Teraz, keď ste sa dozvedeli o funkcii Steamify®, kliknite sem a dozviete sa viac o varení v pare.