Pripravte si výborné raňajky vo vašej parnej rúre

Naposledy aktualizovaný 11.5.2020 12:41

Začnite víkend tým, že doprajete svojim blízkym lahodné raňajky. Pošírované vajcia, omeleta a dokonca aj jogurt je možné bez námahy vyrobiť parou.Výborné raňajky

Vedeli ste, že na výrobu jogurtu môžete použiť parnú rúru? Je ľahké urobiť ho ako skvelý doplnok k nasledujúcim víkendovým raňajkám (pripravte ho cez noc!). Naše nové parné rúry Electrolux majú dokonca aj funkciu jogurtu.

Čo ide spolu s jogurtom? Veľa vecí - ale nižšie je základný recept na vynikajúce müsli.Granola

2 dcl arašidov, 2 dcl kešu orechov, 2 dcl mandlí, 2 dcl ovsa, 1 lyžička mletého kardamónu, 2 lyžice mletej škorice, 3-4 lyžice medu, ½ lyžičky soli

1. Oriešky nakrájajte zľahka, ale nie na malé kúsky.
2. Zmiešajte orechy a ovos a dajte ich na plech do rúry na 160 ° C asi 8-10 min.
3. Keď je všetko ešte horúce, zmiešajte to s medom a korením.
4. Uchovávajte vo vzduchotesnej nádobe.
5. Dobrú chut!

Toto je vlastne príklad toho, kedy sa nesmie používať para, pretože chcete suchú a chrumkavú granolu. 


Vynikajúce vajcia

Varenie vajec v parnej rúre - para vajcia varí šetrnejšie, pretože teplo je rovnomernejšie. To znamená, že už nie sú žiadne prasknuté škrupiny. Kto nemá rád pošírované vajcia na raňajky? A s parou existuje minimálne riziko zlyhania.

Tu je návod k tomu, ako vyrobiť stratené vajíčko "vo vrecku" v parnej rúre.


1. Začnite umiestnením plastovej fólie do šálky alebo pohára. Vrazte vajíčko dovnútra a utiahnite a otočte plastovú fóliu, aby ste dostali „vrecko“.


2. Položte "vrecká" na plech do rúry a varte približne 90 ° C v plnej pare. 6-7 min, podľa toho, ako chcete mať svoje vajcia uvarené.


3. Keď sa vajcia uvaria, vyberte ich z plastovej fólie na tanier. Dobrú chuť!


Omeleta v rúre

Ďalšími obľúbenými raňajkami je omeleta alebo frittata v rúre. Dokonale sa uvarí v parnej rúre, pretože okolité teplo spôsobuje, že vajce sa rovnomerne varí.

- Jednoducho vložte trochu nakrájanej zeleniny (podľa vášho výberu!) do vymasteného plechu do rúry

- Rozmiešajte pár vajíčok (3-4) spolu so soľou, korením a trochou vody

- Vajcia pridajte na zeleninu a pečte vo vlhkom prostredí pri teplote 90 ° C, až kým vajcia nezačnú koagulovať, cca. 10-15 minút

- Podávajte a užijte si to!


Parný kuchár ako profesionál

Nechajte rúry SteamPro povýšiť varenie v pare na vyššiu úroveň. Objavte funkcie vrátane Sous-Vide, Connected Cooking, ktoré umožňujú ovládanie rúry pomocou smartfónu a asistenta varenia v pare. Rúry SteamPro sú pripravené pripraviť vaše každodenné jedlo ešte chutnejšie.


Objavte naše rúry SteamPro


Ohodnoťte svoj spotrebič
Ohodnoťte svoj spotrebič

Váš názor je pre nás dôležitý. Ceníme si každú recenziu, ktorá hodnotí používanie spotrebiča a výsledky, ktoré dosahuje. Budeme preto radi, ak sa aj vy podelíte o svoje skúsenosti so spotrebičom.