Varenie v pare – ako naplno využiť vašu parnú rúru Electrolux

Naposledy aktualizovaný 23.11.2023 12:33

Ženy varia zeleninu v pare v parnej rúre

Varenie v pare ponúka viacero výhod, ako je vynikajúce zachovanie chuti, žiarivých farieb a živín. Je to jeden z najšetrnejších spôsobov varenia. Jedlo nie je vystavené nadmernému teplu panvice, ktoré môže spôsobiť jeho vysušenie alebo pripálenie, a nevkladá sa do vriacej vody, ktorá môže rozpustiť dôležité vitamíny a minerály rozpustné vo vode. Varte chutné a zdravé jedlá dokonale s vašou parnou rúrou Electrolux.

V pare môžete variť takmer čokoľvek – zelenina, obilniny, morské plody, hydina, mäso, chlieb a koláče, to všetko získa úplne nový chuťový rozmer.

Ako variť s parou

Všetky parné rúry Electrolux ponúkajú kombináciu pary a suchého tepla, vďaka čomu máte nekonečné možnosti varenia. Môžete si vybrať kombináciu pary a suchého tepla ručne alebo použiť Steamify®, ak je k dispozícii na vašom modeli rúry.

Odporúčame, aby bola vaša rúra studená, keď začnete variť, aby ste z varenia v pare vyťažili maximum. Ak je vaša rúra horúca, keď začnete variť, nezabudnite, že vznikajúca para nebude viditeľná.

Na parných rúrach Electrolux sú štyri úrovne pary. Vaša rúra môže mať všetky tieto úrovne alebo niektoré z nich. Ako všeobecný návod, rôzne úrovne pary dobre fungujú:

Plná para využíva nepretržitú paru pre zdravé a chutné jedlo. Ideálne na šetrné varenie surovín, ako je zelenina, ryža, kuskus a morské plody (ryby, mušle a krevety).

Vysoká para kombinuje horúci vzduch s parou. Správne nastavenie pre jemné jedlá, ako sú pudingy, koláče, teriny a ryby.
Stredná para kombinuje horúci vzduch s parou pre jemné dusenie. Ideálne na rebierka alebo pečené ryby, ako aj na pečenie chleba a sladkých múčnikov.
Nízka para kombinuje horúci vzduch s parou pre šťavnaté a chrumkavé jedlo. Ideálne na mäso, hydinu, ryby, gratinované jedlá, casserole a pečenú zeleninu, ako aj na pečenie koláčov, muffinov a sušienok.


Úroveň pary nastavte manuálne

1. Naplňte zásuvku na vodu na maximálnu úroveň, ako je uvedené
2. Zatlačte zásuvku na vodu späť na miesto
3. Otvorte ponuku a nájdite manuálne funkcie pary
4. Zvoľte požadovanú manuálnu funkciu pary
5. Nastavte teplotu
6. Stlačte START

Nechajte Steamify® nastaviť úroveň pary

Ak má vaša rúra funkciu Steamify®, automaticky nastaví úroveň pary na základe teploty, ktorú zvolíte. Potom pridá správne množstvo pary v správnom čase a v prípade potreby ju spojí so suchým teplom. Naučte sa variť pomocou Steamify®.

Tipy a triky

  • Keď začnete variť s parou, uistite sa, že je vaša rúra studená, aby ste z varenia v pare vyťažili maximum
  • Ak chcete jedlo udržať teplé, nemusíte ho prikrývať fóliou, pretože vlhkosť ponúka rovnakú ochranu
  • Pri varení s nastavením plnej pary odporúčame použiť súpravu Deluxe Steam, ktorá sa dodáva s rúrami s možnosťou Plná para


DÔLEŽITÉ

  • V zásuvke na vodu používajte iba studenú vodu z vodovodu. Nepoužívajte filtrovanú (demineralizovanú) alebo destilovanú vodu. Nepoužívajte iné tekutiny. Do zásuvky na vodu nelejte horľavé alebo alkoholické tekutiny
  • Ak je vaša rúra pri varení horúca, vytvorená para nebude viditeľná
  • Po dokončení varenia vyprázdnite zásuvku na vodu
  • Zvyšková voda môže kondenzovať v dutine. Po varení opatrne otvorte dvierka rúry. Keď je rúra studená, osušte vnútorný priestor mäkkou handričkou
  • Z času na čas budete upozornení, aby ste z parnej rúry odstránili vodný kameň. Odstraňovanie vodného kameňa odstraňuje a zabraňuje usadzovaniu vodného kameňa v parnom systéme vašej rúry, vďaka čomu môže naďalej optimálne fungovať. Prečítajte si viac o tom, ako odstrániť vodný kameň z rúry


Prečítajte si viac o tom, ako piecť chlieb a koláč s parou , alebo o tom, ako prihrievať zvyšky pomocou regenerácie v pare.

Ďalšie informácie o vašom konkrétnom modeli rúry nájdete v používateľskej príručke. Návod na použitie nájdete tu .

Napíšte recenziu a vyhrajte
Napíšte recenziu a vyhrajte

Váš názor je pre nás veľmi dôležitý. Preto každého, kto na základe registrácie vyplní recenziu, automaticky zaradíme do pravidelného losovania o stolný mixér Create 4.