SPRIEVODCA PRI KÚPE

Nájdite si perfektný vysávač podľa svojich potrieb

Ako vybrať správny vysávač

Vreckový, bezvreckový, tyčový alebo snáď robotický? Pokiaľ váhate, ktorý vysávač je pre vás ten pravý, pozrite sa na nášho videosprievodcu nákupom. Predstavíme vám hlavné výhody jednotlivých kategórií a ukážeme, ako jednoducho a rýchlo vám pomôžu s upratovaním vašej domácnosti.

Ako vybrať správny tyčový vysávač

Rozhodli ste sa pre nákup tyčového vysávača a nie ste si istý, ktorý model by vám vyhovoval najlepšie? V našom videosprievodcovi vám predstavíme Pure Q9, Well Q8 a Electrolux 800 v akcii a uvidíte, ako jednoducho sa ovládajú a ktoré príslušenstvo môžete mať k dispozícii na skutočne dôkladné upratovanie celej vašej domácnosti.

S vreckom alebo bez vrecka

S vreckom alebo bez vrecka?

Vysávač s vreckom na prach zachytí prach a špinu v hygienickom vrecku, takže vysávač nemusíte tak často vyprázdňovať.

Pri vysávači bez vrecka nemusíte nakupovať vrecká na prach, ani sa nimi zaoberať.

Kompaktný alebo so štandardnými rozmermi

Ak si váš životný štýl alebo domácnosť vyžaduje veľa vysávania, vyberte si vysávač s väčším objemom, aby ste nemuseli príliš často vymieňať vrecko na prach alebo vyprázdňovať nádobu na prach.

Ak máte menšiu domácnosť alebo veľa schodov, dobrou voľbou by mohol byť kompaktný vysávač.

Komfort

Vybrať si vysávač s káblom alebo bez?

Vysávače s káblom sú zvyčajne výkonnejšie ako ich bezkáblové náprotivky. Niektoré modely ponúkajú mimoriadne veľký pracovný dosah 12 metrov, aby ste mohli povysávať naraz viac miestností bez prehadzovania kábla.

S akumulátorovými vysávačmi sa môžete bez zábran pohybovať po celej domácnosti a ľahko s nimi vyčistíte aj ťažko dostupné oblasti. Moderné bezkáblové vysávače zabezpečujú intenzívne vysávanie približne na pol hodiny a potom ich budete musieť nechať nabiť.

Nech za vás pracuje robot

Užite si ten oslobodzujúci pocit a nechajte vysávať namiesto vás robotický vysávač. Vysávajte doma, nech ste kdekoľvek. Stačí mať aplikáciu v smartfóne. Naše robotické vysávače sú vybavené 3D systémom rozpoznávania predmetov, pohybujú sa presne a nezanedbajú žiadne miesto.

Podlahy

Hľadajte vysávač s hubicou, ktorá vyhovuje podlahám vo vašej domácnosti.

Koberce: turbo hubica s rotačnou kefou vám pomôže odstrániť prach a nečistoty usadené vo vláknach kobercov. 

Drevené podlahy alebo dlažba: hubica na tvrdé podlahy je šetrná k podlahám a zároveň veľmi efektívna, takže za sebou zanechá perfektne čisté plochy bez známky opotrebovania.

Bežnú alebo kombinovanú hubicu môžete prispôsobiť kobercom aj tvrdým podlahám.

Čistá domácnosť aj so zvieracími obyvateľmi

Zvieracie chlpy môžu byť tvrdým orieškom. Ťažko ich odstránite najmä z kobercov a iných tkanín. Najúčinnejším riešením na vyčistenie povrchov od odolných chlpov z vašich domácich miláčikov je turbo hubica. Nenahraditeľná aj pri hĺbkovom čistení kobercov.

Vyberte si spotrebič

Nech už je veľkosť a tvar vašej domácnosti akákoľvek. Nech sú vaše návyky a postupy pri upratovaní akékoľvek. Electrolux má pre vás určite ten správny vysávač.