Akumulátorový vysávač PURE F9 PF91-6IBM

4,5

4,5 (89 Recenzia)

Electrolux - Akumulátorový vysávač - PF91-6IBM

To najlepšie z oboch svetov

Bezkáblový vysávač, vďaka ktorému bude vaša domácnosť dokonale čistá na jedno nabitie, a to pri výkone tradičného vysávača.* *Na jedno nabitie povysáva až 80 m2 podlahovej plochy pri maximálnom výkone a spĺňa nariadenie Komisie (EÚ) č. 666/2013 o požiadavkách na ekodizajn káblových vysávačov z hľadiska zberu prachu na kobercoch.

Electrolux - Akumulátorový vysávač - PF91-6IBM

Bezkonkurenčná všestrannosť

Jedinečná flexibilná hlavná jednotka vám umožní povysávať každý milimeter domácnosti – aj v úzkych škárach pod nábytkom či ťažko dostupných stropných kútoch. Vďaka integrovanej vysúvacej hadici a praktickému nástavcu 3 v 1 sa vysávač Pure F9 prispôsobí akémukoľvek povrchu a zariadeniu v domácnosti.

Electrolux - Akumulátorový vysávač - PF91-6IBM

Ergonomický dizajn

Teleskopickú trubicu vysávača Pure F9 si môže každý nastaviť na komfortnú výšku. Vďaka jedinečnej posuvnej hlavnej jednotke a nízko posadenému ťažisku je Pure F9 ľahký do ruky a výborne sa s ním manévruje. Skrátka dokonale vyvážený vysávač.

Electrolux - Akumulátorový vysávač - PF91-6IBM

Urobte si prestávku kdekoľvek

Zastavte, spravte si prestávku, a keď budete pripravení, pokračujte vo vysávaní. Pure F9 s voľne stojacou konštrukciou môžete v prípade potreby pohodlne zaparkovať vo vzpriamenej polohe, aby ste mali voľné ruky.

Automatická funkcia

Vyspelá elektronika vysávača Pure F9 automaticky upravuje prúdenie a nasávanie vzduchu podľa aktuálneho typu povrchu. Zabezpečuje tak vždy optimálne vysávanie prachu.

Až 90 eur späť

Každý chce mať doma čisto, ale nikto nechce tráviť upratovaním príliš veľa času. Preto sú tu vysávače Electrolux, aby vám uľahčili každodenný boj s neporiadkom. Teraz môžete spojiť príjemné s užitočným a zadovážiť si vybrané modely tyčových vysávačov Ergorapido a Pure F9 a robotický vysávač Pure i9.2 v akcii.

 • Za nákup akciových modelov vysávačov Electrolux môžete získať späť až 90 eur.
 • Svoj nákup musíte do 14 dní zaregistrovať. Budete potrebovať sken daňového dokladu.
 • Do 30 dní po schválení vašej registrácie poukážeme príslušnú čiastku na váš bankový účet.
 • Akcia trvá od 1. 10. do 30. 11. 2020 u vybraných predajcov.
Viac o akcii
PURE F9 získal cenu za dizajn

PURE F9 získal cenu za dizajn

Prestížnu cenu iF Design Award za rok 2019 získal náš akumulátorový vysávač Pure F9, ktorý uspel v konkurencii viac ako 6 tisíc najlepších výrobkov z 52 krajín sveta. Ocenenie nás nesmierne teší a je pre nás veľkou motiváciou pokračovať vo vývoji špičkových domácich spotrebičov s moderným dizajnom.

Technická špecifikácia

Kľúčové špecifikácie
 • Farba: Metalická indigová
 • Typ batérií: Li-ion
 • Doba nabíjania (h): 6
 • Veľkosť prachovej nádoby (l): 0,7
 • Typ filtrácie: Umývateľný filter
 • Čistá hmotnosť (kg): 5.25
 • Výdrž batérie vysávača - nízky výkon (min.): 60
Špecifikácia
 • Kefovací valček s rýchlym uvoľňovaním Quick release: Stačí stlačiť tlačidlo a kefovací valček sa uvoľní, takže ho môžete jednoducho vyčistiť.
 • Samostatne stojaci dizajn: Zvoní telefón alebo potrebujete prestávku? Výrobok stačí jednoducho niekde zaparkovať.
 • LED svetlá DustSpotter™: Vďaka DustSpotter™ s LED osvetlením ľahko objavíte aj tú najmenšiu omrvinku.
 • Cyklónový filtračný systém: Silnejší ventilátor motora a o 50 % väčší, skladaný filter s dvojitou filtráciou, zlepšia výkon vášho vysávača Ergorapido.
Výkon
 • Doba nabíjania (h): 6
 • Výdrž batérie vysávača - nízky výkon (min.): 60
 • Hlučnosť (dB(A)): 82
Inštalácia
 • Farba: Metalická indigová
 • Čistá hmotnosť (kg): 5.25
 • Výška celého vysávača (cm): 84,4-120
 • Dĺžka celého vysávača (cm): 21,5
 • Šírka celého vysávača (cm): 24,9
Ostatné
 • Produktové číslo (PNC): 900 279 103
 • Typ batérií: Li-ion
 • Veľkosť prachovej nádoby (l): 0,7
 • Typ filtrácie: Umývateľný filter
 • Technológia: Bezvreckový
 • Uloženie: Nabíjací stojan
 • Napätie (V): 36
 • Čiarový kód EAN: 7332543595051
 • Odporúčaná predajná cena: 499.90

Príslušenstvo

0 € Odporúčaná predajná cena

ZE121

0 € Odporúčaná predajná cena

KIT05

0 € Odporúčaná predajná cena

ESPK9

0 € Odporúčaná predajná cena

ESBA9

0 € Odporúčaná predajná cena

ZE127

0 € Odporúčaná predajná cena

KIT18

Recenzia

Čo si myslíte?
Pomôžte nám s vylepšovaním našich spotrebičov

Vaše názory nám pomáhajú sa zlepšovať a ostatným zákazníkom pomáhajú s výberom spotrebiča. K zahájeniu recenzie zadajte počet hviezdičiek.

Napíšte recenziu

Vitajte. Toto je váš priestor. Podeľte sa s nami o svoj názor. Každá spätná väzba je dôležitá.

Pridajte recenziu ako hosť nižšie alebo sa prihláste a napíšte recenziu

{{ props.errorNickname }}

Toto sa zobrazí vedľa vašej recenzie. Prosím nepoužívajte vaše celé meno. V takom prípade sa recenzia nepublikuje.

Na potvrdenie vašej recenzie potrebujeme vašu e-mailovú adresu.

{{ props.errorEmoji }}

Prosím, odsúhlaste podmienky.

Veľmi pekne vám ďakujeme za vašu recenziu

Skontrolujte, či vám do schránky prišiel potvrdzovací e-mail.

5

Recenzia na Elektrolux Pure F9

od mirokociskomk na 20 novembra 2018

Recenzia
ELECTROLUX Pure F9.

Posledných päť dní som mal tú česť stráviť s novinkou akumulátorovým tyčovým vysávačom ELECTROLUX Pure F9. Za tú dobu strávenú v jeho spoločnosti som zistil nie len ja, ale celá moja rodina, čo všetko dokáže, ako dobré to dokáže, kde sú jeho slabiny a či sa ho oplatí kúpiť.
Po rozbalení nasledovala povinná jazda štúdium návodu na použite, ako zariadenie poskladať a používať. Návod na použitie nie je klasický písaný je skôr v obrázkovej forme a krok
za krokom presne popisuje, ako poskladať dokovaciu stanicu, samotné zariadenie, jeho možnosti použitia, ovládanie a čistenie. Pre menej zručných v čítaní kresleného návodu je tu možnosť naskenovania QR kódu a následne spustenie video návodu. Obidva návody sú jednouché a dobre čitateľné.
Na prvý pohľad je akumulátorový vysávač Pure F9 z dielne švédskeho Electroluxu veľmi vydarený dizajnový kúsok s ergonomickou rukoväťou na ktorej je ovládanie. Na ovládanie slúžia tri tlačidlá. Prvým logicky zapínate, resp. vypínate vysávač. Druhým si regulujete otáčky, teda výkon vysávania. To sa hodí na vysávanie jemných predmetov ako závesov či rámov obrazov a fotografií. Vyšší výkon oceníte na podlahe, resp. kobercoch. Prekvapivo, Pure F9 nemá problém ani s nimi
a dokáže ich slušne povysávať. Tretie tlačidlo je AUTO – automatický výkon. Hlavnou črtou vysávača je jednoduchosť a vysoký výkon. Jeho nízka váha zabezpečí mimoriadne ľahkú manipulácia
a manévrovanie. Čo sa týka váhy vysávača, tak tam je udávaná váha A-plná váha aj s príslušenstvom, to jest s podlahovou hubicou a nadstavcami 5,97 kg, B-bez príslušenstva, len samotné teleso vysávača 3,14 kg a C- je udávaná váha v ťažisku úchopu a tá je len 0,95 kg, je to váha meraná pri manipulácii v ruke a pri vysávaní pomocou vysúvateľnej hadice. Pure F9 je zhotovený tak, aby dokázal stáť samostatne vzpriamene v nabíjacej stanici, či mimo nej a nezaberie veľa miesta pri skladovaní kdekoľvek v priestore. Hlavné telo vysávača sa skladá s teleskopickej trubice a hlavnej posuvnej jednotky. Teleskopická trubica zabezpečí komfortnú výšku pre každého. Vďaka jedinečnej posuvnej hlavnej jednotke a nízko posadenému ťažisku je Pure F9 ľahký do ruky a výborne sa s ním manévruje. Jednoducho dokonale vyvážený vysávač. Posuvnú jednotku tvorí zberná nádoba s cyklónovým efektom o objeme 0,7 litra, ktorá je vybavená umývateľným HEPA filtrom, elektromotorom
a vysokokapacitnou Lítium - iónovou batériou. Súčasťou je aj nabíjacia stanica. Do nej sa vysávač postaví a nabíja sa jeho 2 500 mAh 36V batéria. Hodnota znie pomerne smiešne, no podľa výrobcu vysávač zvládne vysávať do 60 minút v najnižšom výkonovom stupni, počas ktorého by mal zvládnuť vysať 180 m² plochy. V tom najvýkonnejšom mode je to 17 minút. Pred prvým použitím je potrebné nechať zariadenie nabíjať 24 hodín, potom batéria k plnému nabitiu potrebuje len 6 hodín.
Aby životnosť akumulátora bola čo najdlhšia musíme nechať Pure F9 v nabíjacej stanici aj po úplnom nabití. Toto inteligentné zariadenie si zoberie len toľko elektrickej energie, koľko potrebuje. K sledovaniu stavu nabitia je na tele vysávača zabudovaný indikátor nabitia akumulátora spolu s indikátorom výkonu. Ak sme pri výkone, manuálne na rukoväti si vieme nastaviť slabý, silný výkon, alebo AUTO, čo znamená, že budúci rodinný pomocník sám rozpozná vysávaný povrch a určí si aký sací výkon potrebuje. Hravo si poradí s jemnými aj hrubými nečistotami na všetkých typoch tvrdých podláh a kobercov s nízkym vlasom. Pure F9 si budú pochvaľovať aj alergici, pretože HEPA filter zaisťuje vyfukovanie iba čistého a alergénov zbaveného vzduchu. V podlahovej trubici je zabudovaná integrovaná vyťahovacia hadica vďaka ktorej bude upratovanie ešte väčšou zábavou.
Príslušenstvo: motorizovaná hubica s rotačnou kefou a 10 diódami zabezpečí ešte väčší komfort
pri vysávaní hlavne v ťažšie dostupných a tmavých miestach (pod kuchynskou linkou, taburetom, sedacou súpravou ...). Bol som veľmi milo prekvapený, ale vďaka mimoriadne jasnému osvetleniu
na hubici bolo vidno oveľa lepšie na mikroskopické čiastočky prachu v domácnosti. Ďalším skvelým pomocníkom je kefka 3 v 1 (hubica na čalúnenie, kefka a štrbinová hubica v jednom), polohovateľný nadstavec - nastavenie kĺbu až do uhla 45 °.
Vysávanie je spôsobené ťahom, ale hlavne hubicou s rotačnou kefou. Čistenie kefy prebieha takým spôsobom, že jednoducho vyberiem rotačnú kefu z motorizovanej hubice. V prípade namotania dlhších vlasov na rotačnú kefu je potrebné medzi štetinkami vlasy prestrihnúť a vyčistiť rotačnú kefu. Všetok odpad sa zbiera do nádoby s cyklónovým efektom. Zberná nádoba nie je veľká, ale na vysávanie plochy do 180 m2 stačí. Vysýpanie je jednoduché, stačí stlačiť tlačidlo PUSH a...(potlačením, otočením sa dostanem k možnosti vysýpania smetí bez toho, aby som sa náročne musel dotýkať špiny. Plusom je, že celá nádobka je umývateľná a penový filter sa dá vyklepať,
alebo opláchnuť pod slabým prúdom čistej vody. Druhý filter, v štýle HEPA je pod zbernou nádobkou a filtruje tie najmenšie prachové častice. Hlučnosť počas vysávanie nie je veľmi vysoká

Pure F9 nie je ale iba tyčovým ručným vysávačom. Vďaka premyslenej ergonómii ho je možné využívať v podstatne ako klasický vysávač. Pokiaľ vysávate podlahu, časť s motorom a zbernou nádobkou je v spodnej časti. V prípade, že vysávate pavučiny v rohoch miestností, túto časť je možné premiestniť smerom k rukoväti, čím sa upraví jeho ťažisko. Pure F9 nemá problém ani s vysávaním sedačiek či iných menších predmetov. Stačí, keď zložíte predlžovaciu tyč do základnej polohy, odpojíte podlahový nadstavec a vytiahnete flexibilnú hadicu z tela vysávača. K nej je možné pripevniť nielen nadstavec s kefkou, mimochodom, nadstavec s okrúhlou kefkou nesie označenie 3v1. Dôvod? Stačí ho k hadici nasadiť naopak a zrazu máte úzky nadstavec na rohy a ťažko prístupné miesta.
Ak túto úzku časť rozložíte do strán, vznikne vám nadstavec na vysávanie čalúneného nábytku. Šikovné. V prípade takéhoto ručného vysávania nie je nutné vysávač držať v ruke, ale pokojne
ho môžete položiť na nábytok. Flexibilná hadica má dĺžku zhruba 40 cm. Po dokončení práce ju stačí zasunúť späť do tela vysávača. Mimochodom, k Pure F9 je možné dokúpiť aj Home and Car kit
so štvoricou ďalších nadstavcov.
Akumulátorový tyčový vysávač ELECTROLUX Pure F9 je to najlepšie z robotického
i klasického káblového vysávača a je pre tých, ktorí majú radi poriadok a chcú mať vysávač poruke bez toho, aby ho museli vyťahovať z nejakej skrinky, hľadať elektrickú zásuvku a motať sa s káblami. Cyklónová technológia zaistí konštantný výkon sania po celú dobu vysávania a HEPA filter vyfukovanie iba čistého a alergénov zbaveného vzduchu. Navyše LED osvetlenie, ktoré je integrované v podlahovej hubici zaistí prehľadné upratovanie. Má všestranné využitie v domácnosti a nie je iba jej doplnkom. Výkon a účinnosť tradičných vysávačov so šikovnosťou bezkáblových modelov skombinované v jednom, to je vysávač Pure F9. S ním bude vaša domácnosť bezchybne čistá na jedno nabitie. Je dostatočne výkonný a univerzálny, aby sa stal hlavným a jediným vysávačom vo vašej domácnosti. Preto ho hodnotím piatimi z piatich a odporúčam jeho zakúpenie.
 • Dizajn
  3
 • Funkcie
  3
 • Kvalita
  3
 • mirokociskomk odporúča tento produkt

Pomohla vám táto recenzia?

I am error text
5

Pure F9

od Ivan na 16 novembra 2018


Hneď ako som videl tento vysávač tak som sa nevedel dočkať kedy ho odskúšam a po odskúšani som sa tešil kedy ho zas budem môcť použiť. Led pasik ktorý som zo začiatku považoval za zbytočný mi ukazal opak. Keď vam svetlo z neho svieti z boku na dlážku dokonale zvýrazní špinu aj po tme a vy na nic nezabudnete co na dlážke nemá byť. Výsuvna sacia hadica sa mi páčila svojou ohybnosťou a dostane sa na tie najnedostupnejsie miesta. Ked si môžte z bytu zobrať vysávač a povysavat si plnohodnotne auto na parkovisku tak to oceni každý chlap ako aj ja. Nastaviteľná ručka vysávača na ktorej si môžte upravovať saci vykon podľa daného povrchu sami alebo si prepnete na automat a vysávač robí všetko za vas je užasne. Nakoľko máme psíka používam ho často a na jedno nabitie povysava 4 izb byt bez problemov. Som veľmi spokojný že som našiel konečne poriadny vysávač ktory je silny hneď po ruke a vysavanie s nim vam správy usmev na tvari.

 • Dizajn
  3
 • Funkcie
  5
 • Kvalita
  3
 • Ivan odporúča tento produkt

Pomohla vám táto recenzia?

I am error text
5

Výborný pomocník

od Janka na 14 novembra 2018

Keď sa mi podarilo vyhrať do testovania bezsáčkový vysávač Electrolux Pure 9, myslela som si, že pôjde o slabší typ vysávača s labilnejšou konštrukciou. Cena vysávača sa mi zdala byť prehnane vysoká, preto som bola mimoriadne zvedavá na jeho výkon a ostatné funkcie.
Ako prvé som povysávala menší koberec s krátkym vlasom v obývačke, ktorý je najviac zaťažovaný. Dve malé deti a pes je každodenná záťaž pre akýkoľvek typ podlahy  Musím sa priznať, že som ostala skutočne prekvapená, koľko prachu, chlpov a smietok dokázal Electrolux Pure 9 vysať. Všetko je krásne vidieť v priehľadnej zbernej nádobe, ktorá je pripevnená o rúčku vysávača. Vysávač je primerane hlučný, žiadny nepríjemný hluk, ktorý môžete bádať na silných vodných i sáčkových vysávačoch.
Spočiatku som mala odstup aj voči zbernej nádobe, no povysávaný prach a chlpy sa dajú pekne vysypať do koša, nádobka sa umyje, vysuší a môžete vysávať ďalej – podobne ako u robotických vysávačoch.
ich vo vysávačoch a tam sa „drobné živočíchy“ pasú na Vašom prachu.
Led osvetlenie sa mi zdalo byť iba súčasným trendom , takpovediac na okrasu, no musím povedať, že keď mi osvetlil moju tmavohnedú podlahu, na ktorej nie je možné vidieť ryšavú srsť nášho psa, skoro som odpadla. V tej chvíli som vysávala už len v prítmí a na všetko som si pekne posvietila  Štýlové a funkčné zároveň.
Pri najsilnejšom móde vysávač Electrolux Pure F9 asi 25 minút. Najčastejšie som používala automatický mód, ktorý podľa typu znečistenia a povrchu podlahy vedel prispôsobiť svoj výkon. Samozrejme, nie je problém pomocou tlačítka + a – ubrať alebo naopak zväčšiť jeho výkon.
Robotický vysávač Pure F9 je výborný moderný pomocník, ktorý nielen pekne vyzerá, ale aj efektívne v domácnosti pomôže. Tak ako je v súčasnosti nevyhnutná v domácnosti umývačka riadu a pomaly aj sušička na bielizeň, tak si aj inteligentné vysávače nachádzajú miesto v rodinách, kde sa chcú dospelí venovať svojím ratolestiam a svoje upratovacie povinnosti vybavia za skrátený čas.
Jediným mínusom je zrejme cena, kvôli ktorej si ho nedopraje každá gazdinka, no môže si ho aspoň vypýtať ako darček k prichádzajúcim Vianociam :-)


 • Dizajn
  5
 • Funkcie
  5
 • Kvalita
  5
 • Janka odporúča tento produkt

Pomohla vám táto recenzia?

I am error text
5

Malej,ale šikovnej

od Michal na 09 novembra 2018

Je mi cťou napísať recenziu na akumulátorový vysávač- Electrolux Puref f 9. Je to nový typ vysávača, s ktorým povysávam úplne celý byt, terasu aj auto ,na jedno nabitie .A ešte má dosť sily si to zopakovať. Pri vysávaní bytu sa dobre prispôsobuje sila vysávania na rôzne druhy vysávanie plochy. Vďaka rotačnej kefe vie povysávať z podlahy aj z koberca napríklad vlasy ,alebo chlpy po domácich zvieratách. Viem povysávať aj podlahu pod pohovkou ,stolíkom, vďaka pohyblivej sacej jednotke. Keď povysával podlahu viem na vysávači vysunúť výsuvnú hadicu, a na túto výsuvnú hadicu môžem nasadiť rôzne nadstavce ,vďaka ktorým viem povysávať napríklad pohovku, matrac, poličky sieťky... Vďaka ledkovému svietidlo na spodnej časti vysávača, vidím všetky nečistoty ktoré treba povysávať. Potom povysával balkón samozrejme netreba použiť predlžovačku- Vďaka akumulátoru.
A presne to isté platí pri aute ,kde povysávam aj podlahu aj sedačky. A nakoniec vďaka jednoduchému vysypaniu zbernej nádoby na odpad odložím vysávač do nabíjacej stanice ,kde sa nabije za krátky čas.
V krátkosti zhrniem ,že tento vysávač je veľmi ,ale veľmi dobrý pomocník .Na rozdiel od vysávačov na kábel ,alebo slabších akumulátorových bratov.
Vrelo doporučujem

 • Dizajn
  3
 • Funkcie
  3
 • Kvalita
  3
 • Michal odporúča tento produkt

Pomohla vám táto recenzia?

I am error text

Ďalšie výrobky

Electrolux - Akumulátorový vysávač - EUP84IGM
Akumulátorový vysávač UltraPower
 • Osviežujúca čistota. Vždy poruke.
 • Hubica PerformancePro™
 • Lítiový akumulátor TurboPower s dlhou výdržou
 • Manévrovací systém 180° EasySteer™
Electrolux - Akumulátorový vysávač - EER73DB
Akumulátorový vysávač Ergorapido
 • Kdekoľvek. Kedykoľvek. Okamžite.
 • Vysávanie 2 v 1
 • Manévrovací systém 180° EasySteer™
 • Lítiový akumulátor TurboPower s dlhou výdržou
Electrolux - Akumulátorový vysávač - EER73BP
Akumulátorový vysávač Ergorapido
 • Kdekoľvek. Kedykoľvek. Okamžite.
 • Vysávanie 2 v 1
 • Manévrovací systém 180° EasySteer™
 • Lítiový akumulátor TurboPower s dlhou výdržou

Podpora

Vedeli ste, že drobné problémy sa dajú často vyriešiť bez zásahu servisného technika? Prečítajte si informácie nižšie.

Vyskytol sa problém?

Prečítajte si užitočné články a rady na našej stránke podpory pre zákazníkov, aby všetko zase fungovalo tak, ako má.

Kúpiť náhradné diely

Vyberte si originálne náhradné diely v našom e-shope a my vám ich doručíme až domov.

Kontaktujte nás

Ak potrebujete s čímkoľvek poradiť alebo objednať servis, sme tu pre vás. Môžete nám zavolať alebo poslať správu.

Majte svoj spotrebič pod kontrolou

Zaregistrujte si svoj spotrebič Electrolux a získajte jednoduchý prístup k manuálom a informáciám o nákupoch, zárukách a servise - pre prípad, že by ste niečo potrebovali. Okrem toho budete mať prístup aj k tipom a návodom, ako čo najlepšie používať naše spotrebiče.

Zaregistrovať spotrebič Electrolux