Rúry

Grilujte, pečte a opekajte v jednej multifunkčnej rúre. Alebo zájdite ešte ďalej pomocou parnej rúry, ktorá zabezpečí, že vaše jedlo bude plné šťavy vo vnútri, ale chrumkavé z vonkajšej strany.

Pri výbere vám poradí náš videosprievodca.

Vyberte si z našej ponuky vstavaných rúr Electrolux

Teplovzdušná rúra s ventilátorom zaistí dokonalý obeh horúceho vzduchu pre rovnomerné pečenie až na 3 úrovniach naraz. Rúra s priparovaním pridá na začiatku pečenia k horúcemu vzduchu paru, čím umožní cestu krásne dokysnúť a horúci vzduch následne vytvorí na povrchu vášho pečiva chrumkavú kôrku. Multifunkčná parná rúra bude vaším ideálnym pomocníkom nielen na pečenie, ale môžete v nej dusiť, variť, variť metódou Sous-Vide, nechať kysnúť cesto, zavárať, sušiť alebo ohrievať hotové jedlo či taniere.

Prečo variť v pare?

Pravdepodobne si hovoríte, čo je na varení v pare také úžasné, že sa o ňom stále toľko hovorí. Je to kvôli zdravšiemu jedlu? Kvôli chutnejšiemu jedlu? Vlastne kvôli obidvom. Varenie v pare je skvelý spôsob, ako zvýrazniť chuť pokrmov, zbaviť sa potreby variť na tuku a oleji a tiež jedným z najlepších spôsobov, ako v jedle zachovať živiny. Technológia varenia v pare od Electroluxu pomáha zabezpečiť, aby sa vaše pokrmy piekli pri konštantnej teplote, aby nevysychali či sa dokonca nespálili. Ľahko si tak pripravíte zdravé a delikátne pokrmy, po ktorých túžite.

Viac informácií

4 úrovne pary: 25 %, 50 %, 80 % a 100 %, funkcie Sous-Vide a Steamify®
 • Pečivo, múčniky a koláče
 • Mäso a hydina
 • Ovocie, zelenina a ryby
 • Sous-Vide
3 úrovne pary: 25 %, 50 % a 100 %, funkcia Steamify®
 • Pečivo, múčniky a koláče
 • Mäso a hydina
 • Ovocie, zelenina a ryby
1 úroveň pary: 25 %
 • Pečivo, múčniky a koláče
 • Mäso a hydina
Manuálna aktivácia pary na začiatku pečenia
 • Pečivo, múčniky a koláče

Ako vybrať parnú rúru

Neviete si rady s výberom parnej rúry? Pomôžeme vám. Náš video sprievodca vám vysvetlí hlavné rozdiely medzi jednotlivými typmi a poradia, na ktoré parametre sa zamerať aby ste si pre seba zvolili tú pravú.

Naše energeticky najúčinnejšie rúry

Rúry Electrolux EcoLine sú naše energeticky najúčinnejšie modely. Všetky modely majú funkciu pary, ktorá umožňuje varenie pri nízkych teplotách a šetrí energiu až o 20 %*. Dodáva sa s parným čistením, ktoré spotrebuje až o 95 %** menej energie v porovnaní s pyrolytickým čistením.

*Interný porovnávací test založený na jednom (1) teste rúry Electrolux SteamPro [BSE998230M] a multifunkčnej rúry Electrolux [BPE556370M]. Test bol vykonaný na filé z lososa a kuracích pŕs metódou sous-vide.

**Na základe interných testov porovnávajúcich spotrebu energie rúry SteamPro (parné čistenie) a rúry SteamCrisp (pyrolytické samočistenie). Program parného čistenia je patentovaný spoločnosťou Electrolux US2017082295 (A1) - STEAM OVEN CLEANING METHOD.

Parní trouba Electrolux s teplotní sondou

Výhody parných rúr

V multifunkčnej parnej rúre môžete piecť, dusiť, variť, nechať kysnúť cesto, zavárať aj sušiť, zohrievať hotové jedlo alebo taniere. Para neprenáša pachy, preto bez problémov pripravíte rôzne pokrmy súčasne. Vstavané parné rúry SteamPro® a SteamBoost® majú viac úrovní pary, uvaria teda čokoľvek: od mäsa, rýb, zeleniny až po domáce pečivo. Súčasťou vybavenia rúry je teplotná sonda na precízne prepečenie alebo funkcia Sous-Vide na varenie vo vákuu. Rúra SteamCrisp® s jednou úrovňou pary je ideálna hlavne na pečenie domáceho chleba, žemlí, koláčov a iného pečiva.

Detail rúry

Steamify® – vždy presná dávka pary

Netreba sa báť, že pri varení použijete príliš málo alebo naopak, príliš veľa pary. Funkcia Steamify® vo vstavaných parných rúrach SteamPro® a SteamBoost® sa stane vaším spoľahlivým asistentom. Pomôže vám správne regulovať množstvo pary, takže chutnejšie pokrmy vyčaríte ešte ľahšie. Stačí, aby ste nastavili požadovanú teplotu a Steamify® automaticky pridá správne množstvo pary. Doprajte si zdravšie a chutnejšie jedlá, pripravené tým najšetrnejším spôsobom.

Pečivo z trouby s funkcí SteamBake

SteamBake pre nadýchané a vláčne pečivo

Vstavanú rúru s parnou funkciou SteamBake ocení každý, kto rád pečie. Čokoľvek. Buchty, koláče, kváskový chlieb, ... Na začiatku pečenia pridá rúra k horúcemu vzduchu paru a tým umožní cestu krásne vykysnúť tak, aby bolo nadýchanejšie a vláčnejšie. Horúci vzduch potom vyčarí na povrchu chrumkavú kôrku. Vďaka tomu posuniete svoje pečenie na profesionálnu úroveň.

Stiahnuť kuchársku knihu

Inšpirácia do vašej kuchyne

Multifunkčná parná rúra prináša nové možnosti do vašej kuchyne. Aby ste sa s novou rúrou lepšie zoznámili a vyskúšali si jej funkcie, ponúkame vám kuchársku knihu plnú inšpirácie, ktorú si môžete ZDARMA stiahnuť v našom formulári. Nájdete v nej originálne recepty na predjedlá, hlavné chody aj dezerty, aby ste si mohli pripraviť vynikajúce kompletné menu.

Sme jednotka na trhu rúr na Slovensku

Vyberáte si rúru do svojej kuchyne? Potom by ste mali vedieť, že značka Electrolux je na Slovensku jednotkou v predaji rúr. Vyplynulo to z prieskumu nezávislého výskumného inštitútu. Ďakujeme všetkým zákazníkom za dôveru, je to pre nás veľká motivácia aj do budúcnosti.

Jedlá ako z reštaurácie vďaka pare

V rúre 900 SteamPro s funkciou Steamify® môžete piecť mäso, zeleninu aj múčne jedlá, pripravovať pokrmy v pare alebo metódou Sous-Vide, a to všetko na profesionálnej úrovni. Doprajte si jedlá ako z prvotriednej reštaurácie. Stačí zvoliť teplotu a funkcia Steamify® automaticky zvolí správne nastavenie pary.

Parná rúra 900 SteamPro

Parná rúra 900 SteamPro

 • Objavujte možnosti metódy Sous-Vide
 • Automatické správne nastavenie pary s funkciou Steamify®
 • Jednoduché ovládanie vďaka konektivite
 • Precízne pečenie s teplotnou sondou
 • Dotykový displej s praktickým sprievodcom
Ponorný mixér Create

Otvorte si cestu k ďalším výhodám a odmenám

Zaregistrujte svoj nový spotrebič Electrolux a získajte viac než len prístup k dôležitým informáciám a službám na mieru pre váš spotrebič. Pokiaľ totiž navyše napíšete recenziu, môžete vyhrať ponorný mixér Create.

Exkluzívne kurzy varenia

Varenie v pare predstavuje moderný spôsob prípravy jedla, ktorý dokáže zachovať textúru, chuť, farbu a hlavne vitamíny v každom kúsku. Chcete sa naučiť pripravovať také luxusné pokrmy, na aké ste zvyknutí z najlepších reštaurácií?

Zúčastnite sa kurzu varenia.