Sprievodca nákupom

Vyberte si perfektný odsávač podľa svojich predstáv

Štýl

Odsávače pár sa vyrábajú v rôznych tvaroch a veľkostiach a s odlišným spôsobom inštalácie. Vyberte si spomedzi výrazných, klasických alebo nenápadných.


Ostrovčekové odsávače - Prirodzená voľba, pokiaľ máte v kuchyni centrálny ostrovček. Inštalujú sa k stropu.

Komínové odsávače - Či už vertikálne alebo komínové, tieto výrazné odsávače sú dostupné v rôznych veľkostiach a úpravách. Inštalujú sa na stenu.

Integrované odsávače - Nenápadne splynú s vašou kuchyňou. Môžu byť umiestnené za dvierkami hornej kuchynskej skrinky, pod ňou alebo sa ukrývať v pracovnej doske. Kým nezačnete variť, je takýto odsávač prakticky neviditeľný.

Tip: Kým si vyberiete konkrétny model, overte si odporúčanú vzdialenosť odsávača od varného panelu.

Inštalácia a cirkulácia vzduchu

Odsávače s odťahom von vyžadujú vonkajší ventilačný otvor na odvádzanie kuchynských výparov a vlhkosti. Prietok vzduchu pritom ovplyvňuje dĺžka odsávacieho potrubia, ohyby a druh použitého materiálu.  

Recirkulačné odsávače nevyžadujú vonkajšie odvetrávanie. Vzduch čistia cez filter s uhlím, ktorý pohlcuje kuchynské pachy, a vracajú ho späť do kuchyne.


Tip: 
Odsávač zapnite ešte pred začatím varenia, aby sa cirkulácia alebo odvádzanie vzduchu spustili s dostatočným predstihom.

Výkon odsávania

Keď sa rozhodujete medzi viacerými modelmi odsávačov s rozličným výkonom, môže vám pomôcť výpočet minimálnej a maximálnej kapacity odsávania podľa veľkosti kuchyne. Postupujte podľa nasledujúcich krokov:

1. Zmerajte si dĺžku, šírku a výšku kuchyne.

2. Vynásobte dĺžku x šírku x výšku = získate objem miestnosti.

3. Vynásobte objem x 6 = dostanete minimálnu požadovanú kapacitu odsávania (6 výmen vzduchu za hodinu pri miernom varení, napríklad pomalom dusení).

4. Vynásobte objem x 12 = dostanete maximálnu požadovanú kapacitu odsávania (12 výmen vzduchu za hodinu pri vyprážaní na oleji).

Zvyčajne sa odporúča zvoliť si model s kapacitou odsávania medzi 6 až 12-násobkom objemu kuchyne.

Hlučnosť

Ak si v kuchyni potrpíte na pokojné prostredie bez rušivých zvukov, vyberte si odsávač s nízkou úrovňou hlučnosti (dB). Odsávače Electrolux majú hlučnosť v škále od 40 do 70 dB. Aby ste si vedeli hodnoty premietnuť v realite: šepot má hlučnosť asi 40 dB a bežná konverzácia približne 60 až 70 dB.

Pri odsávačoch s odťahom von je hlučnosť ovplyvnená celkovou konštrukciou ventilačného systému. Potrubie by malo byť vyrobené zo zvukovo-izolačných materiálov a s minimálnym počtom ohybov.

Filtre

Všetky odsávače pár sú vybavené tukovými filtrami, ktoré zachytávajú čiastočky tuku rozptýlené vo vzduchu. V závislosti na modeli je potrebné tukové filtre pravidelne vymieňať (jednorazové filtre) alebo umývať (kovové filtre). Permanentný kovový tukový filter môžete namočiť a umyť ručne alebo v umývačke riadu s programom pri teplote 60 – 70 °C.

Odsávače na báze recirkulácie by mali mať filter s aktívnym uhlím, ktorý pohlcuje pachy. Je potrebné pravidelne ho čistiť alebo vymieňať za nový aspoň každé štyri mesiace, resp. pri intenzívnom varení aj častejšie.

Vyberte si spotrebič

Odsávače Electrolux kombinujú účinné odsávanie vzduchu, tichú efektívnosť a atraktívny dizajn. Nájdite si ten správny odsávač do svojej kuchyne.

Rad Flex

Pre každý štýl varenia a pre každý skvelý pokrm to správne nastavenie. Stačí stlačiť tlačidlo a odsávač sa postará o svieži vzduch vo vašej kuchyni.

 

 

Svieži vzduch vo vašej kuchyni? Ide to aj potichu...

S odsávačom 700 Breeze už nikdy nebudete musieť počas konverzácie pri večeri s rodinou či priateľmi prekrikovať hučiaci odsávač. Po skončení varenia dotykom tlačidla aktivujte funkciu Breeze a spotrebič v tichosti osvieži vzduch už za 10 minút. Vychutnajte si sviežu kuchyňu bez hluku.

Odsávač 700 Breeze

Odsávač 700 Breeze

 • Funkcia Breeze potichu vyčistí vzduch v kuchyni
 • Výkonný motor a účinné odsávanie
 • Dokonalý komfort vďaka funkcii Hob2Hood®
 • SilenceTech zabezpečuje intenzívne odsávanie bez hluku
 • Jednoduché ovládanie prostredníctvom dotykového skleneného displeja
 • cooking seafood pasta
  Výkonný motor

  Nech varíte čokoľvek, naše odsávače pár sa vo vašej kuchyni vždy spoľahlivo postarajú o čistý vzduch. Výkonný motor s vysokými otáčkami zabezpečí účinné odsávanie kuchynských výparov a navodí príjemnú sviežu atmosféru.

 • kitchen countertop
  Hob2Hood®

  Funkcia Hob2Hood® bezdrôtovo prepojí varný panel s odsávačom pár. Odsávač pár počas varenia automaticky upraví nastavenia a postará sa o najlepšie odsávanie podľa výkonu zvoleného na varnom paneli. Ťažkú prácu urobí za vás, aby ste sa mohli naplno sústrediť na varenie.

 • man talking on the phone and cooking food
  SilenceTech

  Odsávač s vyspelou technológiou SilenceTech potichu odsáva výpary a pachy, a to dokonca aj pri maximálnom výkone. A v pokojnej a sviežej kuchynskej atmosfére sa varí najlepšie, pretože vás nič nerozptyľuje. 

 • adjusting cooker hood on control panel
  Sklenený dotykový panel

  Náš štýlový sklenený ovládací panel je perfektne integrovaný. Elektronické dotykové ovládanie vám umožní presne ovládať nastavenia a režimy odsávača.

Posvieťte si na varenie skvelým osvetlením

S odsávačom 600 LEDSpot vám už nič neunikne. Účinné integrované svietidlá perfektne osvetľujú varný panel, takže jasne vidíte, ako sa pokrmy pripravujú. Navyše sú navrhnuté špeciálne tak, aby dlho vydržali a šetrili energiu. 

Odsávač 600 LED Spot

Odsávač 600 LED Spot

 • LED svetlá na osvetlenie varného panela
 • Dizajn zladený s ostatnými kuchynskými spotrebičmi
 • Mechanické ovládanie umožňuje ľahké nastavenie
 • LED osvetlenie
  LED osvetlenie

  Náš odsávač pár so vstavanými LED svetlami vám poskytne perfektný prehľad o tom, čo sa deje na varnom paneli. Rovnako dobre dokáže vykúzliť náladové osvetlenie, ale aj dôkladne si posvietiť na hrnce a panvice.

 • Moderný dizajn
  Moderný dizajn

  Náš unikátny odsávač v modernom dizajne bol navrhnutý tak, aby skvele ladil s ostatnými kuchynskými spotrebičmi vo svojom rade. Vysoká účinnosť skombinovaná so skvelým klasickým vzhľadom predstavuje dokonalú harmóniu formy a funkčnosti. 

 • Mechanické ovládanie
  Mechanické ovládanie

  S týmto odsávačom s mechanickými ovládacími prvkami jednoducho nastavíte správne osvetlenie i stupeň výkonu. Podľa potreby upravíte rýchlosť ventilátora a zapnete alebo vypnete osvetlenie varnej plochy.

Odporúčané modely

Vďaka zabudovanému osvetleniu LEDSpot v odsávači pár 600 vám už nikdy nič neunikne. Poskytuje jasné svetlo, aby ste mali absolútny prehľad tom, čo sa práve deje v hrncoch na varnom paneli. Navyše je energeticky úsporné a navrhnuté tak, aby vám dlho vydržalo.
Vďaka zabudovanému osvetleniu LEDSpot v odsávači pár 600 vám už nikdy nič neunikne. Poskytuje jasné svetlo, aby ste mali absolútny prehľad tom, čo sa práve deje v hrncoch na varnom paneli. Navyše je energeticky úsporné a navrhnuté tak, aby vám dlho vydržalo.
Náš elegantný odsávač pár diskrétne splynie s vašou kuchynskou linkou. Modernú sklenenú clonu možno vysunúť tak, aby zachytávala ešte viac kuchynských výparov.

Rad Sense

Aby ste sa mohli plne sústrediť na prípravu chutných jedál, prinášame vám spotrebiče, ktoré prevezmú rutinné úkony za vás. Napríklad technológia Hob2Hood® sa postará o to, že varný panel automaticky ovláda nastavenie odsávača. Vy sa môžete radšej venovať príprave pokrmov, servírovaniu a vychutnávaniu si skvelých jedál.

 

 

Varný panel sa postará aj o odsávač pár

Technológia Hob2Hood® znamená, že varný panel automaticky reguluje nastavenia odsávača pár. Počas varenia sa výkon ventilátora prispôsobuje počtu zapnutých varných zón a intenzite ohrevu. Nemusíte sa zamýšľať nad obsluhou odsávača a môžete sa sústrediť na prípravu skvelých jedál.

Odsávač 700 Hob2Hood®

Odsávač 700 Hob2Hood®

 • Dokonalý komfort vďaka funkcii Hob2Hood®
 • Výkonný motor a účinné odsávanie
 • Funkcia Breeze potichu vyčistí vzduch v kuchyni
 • So stmievateľným osvetlením vytvoríte tú správnu atmosféru
 • SilenceTech zabezpečuje intenzívne odsávanie bez hluku
 • cooking seafood pasta
  Výkonný motor

  Nech varíte čokoľvek, naše odsávače pár sa vždy spoľahlivo postarajú o čistý vzduch vo vašej kuchyni. Výkonný motor s vysokými otáčkami zabezpečí účinné odsávanie kuchynských výparov a navodí príjemnú, sviežu atmosféru.

 • man cooking food
  Breeze

  Po skončení varenia zapnite funkciu Breeze. Výkon odsávania sa zníži na nízku úroveň a ďalších 10 minút bude odsávač v tichosti čistiť vzduch v kuchyni, aby ste si mohli v pokoji vychutnať svoje jedlo.

 • noodle dish in sauce pan
  LED osvetlenie

  Vďaka stmievateľnému LED osvetleniu môžete intenzitu svetla jednoducho prispôsobiť podľa toho, či chcete vytvoriť príjemné náladové osvetlenie alebo si dôkladne posvietiť do hrncov a panvíc na varnom paneli.

 • man cooking food and talking on the phone
  SilenceTech

  Odsávač s vyspelou technológiou SilenceTech odsáva výpary a pachy z kuchyne skutočne potichu, dokonca aj pri maximálnom výkone. A v pokojnej a sviežej kuchynskej atmosfére sa varí najlepšie, pretože vás nič nerozptyľuje.

Odporúčané modely

Technológia Hob2Hood® varného panela série 700 znamená, že varný panel automaticky ovláda nastavenia odsávača pár. Počas varenia sa ventilátor prispôsobuje podľa zmien teploty, ktoré vykonáte, alebo ak začnete používať viac ako jednu zónu. Takže sa môžete viac sústrediť na vytváranie chutných pokrmov.
Technológia Hob2Hood® varného panela série 700 znamená, že varný panel automaticky ovláda nastavenia odsávača pár. Počas varenia sa ventilátor prispôsobuje podľa zmien teploty, ktoré vykonáte, alebo ak začnete používať viac ako jednu zónu. Takže sa môžete viac sústrediť na vytváranie chutných pokrmov.
Užívajte si kuchyňu bez odsávača pár s naším odsávačom so skrytým dizajnom. Bol špeciálne navrhnutý, aby dokonale zapadol do horných skriniek pre plynulý povrch. Ventilátor nášho odsávača pár nebude narúšať dizajn vašej kuchyne.