100 years of better living
100 years of better living

Minulosť, súčasnosť a budúcnosť

Značku Electrolux založil vynálezca a podnikateľ Axel Wenner Gren vo Švédsku v roku 1919. Už sto rokov naša značka uľahčuje život miliónom domácností na celom svete a prináša do nich viac chuti, starostlivosti a pohodlia. Toto je náš príbeh...

Storočie väčšieho pohodlia v domácnosti

Electrolux bol založený s myšlienkou, že vysávače budú ľahšie a jednoducho použiteľné v domácnostiach. Značka potom po celom svete propagovala svoj vysávač ako nástroj na zlepšenie zdravia a hygieny. A ich vývoj pokračoval. Od praktických koľajničiek, ktoré zakladateľ Axel Wenner Gren umiestil na model V, až po uvedenie prvého robotického vysávača na svete. Tým však naša cesta nekončí.

Storočie lepšej starostlivosti o bielizeň

Práčka sa považuje za najväčší vynález priemyselnej revolúcie, pretože zásadne ovplyvnila úlohu žien v spoločnosti. Vďaka vtedajším práčkam vrátane revolučného modelu W20 z roku 1940, nazývaného „plávajúca vrtuľa“, Electrolux ľudí výrazne odbremenil a umožnil im venovať sa činnostiam, ktoré majú naozaj zmysel. Či už je to vzdelávanie, rodina, koníčky alebo aktívny odpočinok.

Storočie chuťových zážitkov

Vytvárať príjemné kulinárske zážitky bolo vždy hnacou silou našich inovácií v kuchyni. V priebehu našej histórie sme vychádzali zo skúseností, ktoré sme postupne získavali pri spolupráci s profesionálnymi šéfkuchármi. Či už je to revolučný asistenčný kuchynský robot alebo multifunkčná rúra CombiSteam. A takýchto spotrebičov máme omnoho viac.

product exhibition

Electrolux Assistent: typický dizajn

V roku 1939 požiadal Electrolux švédskeho dizajnéra a inžiniera Alvara Lenninga, aby zmenšil profesionálneho robota do kompaktnejších rozmerov, ktoré by lepšie vyhovovali domácemu použitiu. Kto by bol tušil, že sa kuchynský robot Electrolux Assistent stane jedným z vlajkových spotrebičov spoločnosti, a to ako kvôli svojej maximálnej spoľahlivosti, tak pre svoj typický dizajn.

Revolučný model V

Model vysávača s označením V bol vybavený tenkými kovovými koľajničkami, ktoré umožnili vysávaču hladko kĺzať po podlahe. Oproti svojim predchodcom bol menší a výrazne ľahší. Napriek tomu dokázal účinne vysávať prach a nečistoty. Koľajnice boli inováciou samotného zakladateľa značky, Axela Wenner Grena. Konštrukcia vysávača tak odrážala vtedajší trend v priemyselnej výrobe, ktorý vzišiel od nemeckého architekta Petera Behrensena.

Prvá na svete: "guľatá plechovka"

Prvá umývačka na svete bola uvedená na trh v roku 1959 pod označením D10 a hovorilo sa jej aj guľatá plechovka. V čase, keď väčšina kuchýň nebola na umývačky prispôsobená, bolo možné nainštalovať model D10 vo väčšej kuchyni bez nutnosti náročných úprav.