100 years of better living

Minulosť, súčasnosť a budúcnosť

Značku Electrolux založil vynálezca a podnikateľ Axel Wenner Gren vo Švédsku v roku 1919. Už sto rokov naša značka uľahčuje život miliónom domácností na celom svete a prináša do nich viac chuti, starostlivosti a pohodlia. Toto je náš príbeh...

Storočie väčšieho pohodlia v domácnosti

Electrolux byl založen s myšlenkou, že vysavače budou lehčí a snadno použitelné v domácnostech. Po celém světě potom značka propagovala vysavač jako nástroj ke zlepšení zdraví a hygieny. A jejich vývoj pokračoval. Od praktických kolejnic, které zakladatel Axel Wenner Gren umístil na model V, až po uvedení prvního robotického vysavače na světě. Tím ale naše cesta nekončí.

Storočie lepšej starostlivosti o bielizeň

Práčka sa považuje za najväčší vynález priemyselnej revolúcie, pretože zásadne ovplyvnila úlohu žien v spoločnosti. Vďaka vtedajším práčkam vrátane revolučného modelu W20 z roku 1940, nazývaného „plávajúca vrtuľa“, Electrolux ľudí výrazne odbremenil a umožnil im venovať sa činnostiam, ktoré majú naozaj zmysel. Či už je to vzdelávanie, rodina, koníčky alebo aktívny odpočinok.

Storočie zážitkov z chuti

Hnacou silou našich inovácií v kuchyni bola a je snaha prinášať vám skvelé kulinárske zážitky. V minulosti aj dnes môžeme čerpať z bohatých skúseností, ktoré sme postupne získavali pri spolupráci s profesionálnymi šéfkuchármi. Stačí sa pozrieť na máš revolučný kuchynský robot Assistent alebo multifunkčnú rúru CombiSteam. Podobných výrobkov ale máme oveľa viac.

product exhibition

Electrolux Assistent: výrazný dizajn

V roku 1939 požiadal Electrolux švédskeho dizajnéra a inžiniera Alvara Lenninga, aby zmenšil profesionálny robot na kompaktnejšie rozmery, ktoré by lepšie vyhovovali domácemu použitiu. Kto by tušil, že sa kuchynský robot Electrolux Assistent stane jedným z vlajkových spotrebičov spoločnosti, a to vďaka svojej maximálnej spoľahlivosti a originálnemu dizajnu.

Revolučný model V

Model vysávača s označením V bol vybavený tenkými kovovými lištami, na ktorých sa vysávač hladko kĺzal po podlahe. Oproti svojim predchodcom bol menší a výrazne ľahší, napriek tomu dokázal účinne vysávať prach a nečistoty. Kĺzavé lišty boli inováciou samotného zakladateľa značky Axela Wenner Grena a konštrukcia vysávača odrážala vtedajší trend v priemyselnej výrobe, ktorý vzišiel od nemeckého architekta Petera Behrensena.

Prvá na svete: "guľatá plechovka"

Prvá umývačka na svete bola uvedená na trh v roku 1959 pod označením D10 a hovorilo sa jej aj guľatá plechovka. V čase, keď väčšina kuchýň nebola na umývačky prispôsobená, bolo možné nainštalovať model D10 vo väčšej kuchyni bez nutnosti náročných úprav.