Letná inšpirácia

Máme pre vás tipy na správne skladovanie čerstvých potravín, jednoduché zaváranie a na grilovanie v každom počasí.

Dlhšie čerstvé a svieže

Priniesli ste si domov z trhu plný kôš ovocia a zeleniny, vajíčka alebo mäso na gril? Kombinované chladničky Electrolux TwinTech® NoFrost udržujú optimálnu teplotu a vlhkosť, aby vám všetky vaše potraviny vydržali čo najdlhšie čerstvé, svieže a plné chuti.

Smoothie zaženie smäd aj zasýti

Zelené, červené, oranžové či modré smoothie môžu hrať všetkými farbami a navyše sú plné vitamínov a živín. Skombinujte ovocie, zeleninu a bylinky, ktoré máte radi a rozmixujte dohladka v  jednom z našich mixérov. Mixovacia fľaša je vyrobená z odolného plastu bez obsahu škodlivých látok. Vďaka praktickému viečku si môžete vziať smoothie kamkoľvek so sebou.

Grilujte vonku aj doma

Grilovanie k letu patrí. A keď nevyjde počasie? Nevadí. Mäso, ryby, syry i zeleninu jednoducho dajte do rúry a v menu vyberte program gril alebo turbo gril. S grilom Plancha dokonca môžete grilovať aj na akomkoľvek varnom paneli. A ak chcete vyskúšať niečo nové, zakúpte si soľnú dosku. Je vyrobená z ružovej himalájskej soli a suroviny jemne osolí a dodá im zdravé minerály. Môžete použiť v rúre, na grile aj varnom paneli.

Zavařovat zvládne každý

Nestíháte zpracovat čerstvé ovoce a zeleninu? Zavařujte. S parní troubou Electrolux je to rychlé a snadné. Nejprve v ní sterilizujte sklenice, pak je naplňte, vložte zpátky do trouby a zvolte speciální program na zavařování. Hotové zavařeniny si schovejte na zimu, až se vám zasteskne po létě.

Domáca zmrzlina nielen pre malých nezbedníkov

Obzvlášť v horúcom počasí potešíte deti aj dospelých vychladenou domácou zmrzlinou. Na jej výrobu stačí stolný alebo tyčový mixér, kvalitné suroviny a vhodná nádoba či formičky. Najjednoduchšia je ovocná zmrzlina. Vybrané ovocie rozmixujete, pridáte cukor či iné sladidlo a dáte zamraziť. Na smotanovú budete okrem ovocia potrebovať 33% smotanu a môžete pridať aj jemný tvaroh.