Sprievodca pri kúpe

Nájdite si perfektný odsávač podľa svojich predstáv

Štýl

Na výber máte množstvo odsávačov pár rôznych tvarov a veľkostí.


Ostrovné odsávače - správny model odsávača nad samostatný stredový kuchynský ostrovček. Tieto typy odsávačov sú namontované na strope.

Nástenné odsávače - existujú v plochej, šikmej alebo komínovej verzii, v mnohých veľkostiach a úpravách a inštalujú sa na stenu.

Integrované odsávače - môžete ich nenápadne začleniť do kuchyne a schovať za kuchynské dvierka.

Ponorné odsávače - zabudované v kuchynskej pracovnej doske.

Tradičné odsávače - šetrite priestor a umiestnite odsávač pod kuchynskú skrinku nad varným panelom.


Profi tip: Vždy si najprv zistite odporúčanú vzdialenosť odsávača od varného panela alebo sporáka.

Inštalácia a cirkulácia vzduchu

Režim odsávania si vyžaduje vonkajší ventilačný otvor na odvádzanie kuchynských výparov a vlhkosti. Prietok vzduchu pritom ovplyvňuje dĺžka odsávacieho potrubia, ohyby a druh použitého materiálu.  

Recirkulačný režim si nevyžaduje vonkajšie odvetrávanie. Vzduch sa prečisťuje cez filter s uhlím, ktorý pohlcuje kuchynské pachy, a vracia sa späť do kuchyne.


Profi tip:
Odsávač zapnite ešte pred začatím varenia, aby sa cirkulácia alebo odvádzanie vzduchu spustili s dostatočným predstihom.

Výkon odsávania

Keď sa rozhodujete medzi viacerými modelmi odsávačov s rozličným výkonom, môže vám pomôcť výpočet minimálnej a maximálnej kapacity odsávania podľa veľkosti kuchyne. Postupujte podľa nasledujúcich krokov:

1. Zmerajte si dĺžku, šírku a výšku kuchyne.

2. Vynásobte dĺžku x šírku x výšku = získate objem miestnosti.

3. Vynásobte objem x 6 = dostanete minimálnu požadovanú kapacitu odsávania (6 výmen vzduchu za hodinu pri miernom varení, napríklad pomalom dusení).

4. Vynásobte objem x 12 = dostanete maximálnu požadovanú kapacitu odsávania (12 výmen vzduchu za hodinu pri vyprážaní na oleji).

Zvyčajne sa odporúča zvoliť si model s kapacitou odsávania medzi 6 až 12-násobkom objemu kuchyne.

Hlučnosť

Ak si potrpíte na pokojné prostredie v kuchyni bez rušivých zvukov, vyberte si odsávač s nízkou úrovňou hlučnosti (dB). Odsávače Electrolux majú hlučnosť v škále od 40 do 70 dB. Aby ste si vedeli hodnoty premietnuť v realite: šepot má hlučnosť asi 40 dB a bežná konverzácia približne 60 až 70 dB.

Pri odsávačoch pracujúcich v režime odsávania má riešenie ventilačného potrubia významný vplyv na hlučnosť. Dbajte na to, aby bolo potrubie vyrobené zo zvukovo-izolačných materiálov a s pokiaľ možno s minimálnym počtom ohybov.

Filtre

Všetky odsávače pár sú vybavené tukovými filtrami, ktoré zachytávajú čiastočky tuku rozptýlené vo vzduchu. V závislosti od modelu je potrebné tukové filtre pravidelne vymieňať (jednorazové filtre) alebo umývať (kovové filtre). Permanentný kovový tukový filter môžete namočiť a umyť ručne alebo v umývačke riadu s programom pri teplote 60 – 70 °C.

Ak používate odsávač v režime recirkulácie, mali by ste používať aj filter s aktívnym uhlím, ktorý pohlcuje pachy, a pravidelne ho čistiť alebo vymieňať aspoň každé štyri mesiace, resp. pri intenzívnejšej prevádzke aj častejšie.

Vyberte si spotrebič

Odsávače Electrolux kombinujú účinné odsávanie vzduchu, tichú efektívnosť a oceňovaný dizajn. Nájdite si ten správny odsávač do svojej kuchyne. 

Pozrite sa na naše odsávače

Rad Flex

Pre každý štýl varenia a pre každý skvelý pokrm to správne nastavenie. Stačí sa dotknúť tlačidla a odsávač sa postará o svieži vzduch vo vašej kuchyni.

 

 

Svieža kuchyňa bez hluku

S odsávačom 700 Breeze už nikdy nebudete musieť pri konverzácii nad večerou s rodinou či priateľmi prekrikovať hučiaci odsávač. Po skončení varenia dotykom tlačidla aktivujte funkciu Breeze a spotrebič osvieži vzduch v tichosti už za 10 minút. Vychutnajte si sviežu kuchyňu bez hluku.

Odsávač 700 Breeze

Odsávač 700 Breeze

 • funkcia Breeze potichu vyčistí vzduch v kuchyni
 • výkonný motor a účinné odsávanie
 • dokonalý komfort vďaka funkcii Hob2Hood®
 • SilenceTech zabezpečuje intenzívne odsávanie bez hluku
 • ľahké ovládanie prostredníctvom dotykového skleneného displeja
 • cooking seafood pasta
  Výkonný motor

  Nech varíte čokoľvek, naše odsávače pár sa vždy spoľahlivo postarajú o čistý vzduch vo vašej kuchyni. Výkonný motor s vysokými otáčkami zabezpečí účinné odsávanie kuchynských výparov a navodí príjemnú atmosféru.

 • kitchen countertop
  Hob2Hood®

  Funkcia Hob2Hood® zabezpečuje bezdrôtové prepojenie odsávača s varným panelom. Pustite sa do varenia a odsávač automaticky zapne osvetlenie a nastaví vhodný výkon, aby zabezpečil optimálne odvádzanie kuchynských výparov podľa počtu použitých varných zón a intenzity ohrevu. Odbremení vašu myseľ a ruky, takže sa môžete plne sústrediť na prípravu skvelých jedál.

 • man talking on the phone and cooking food
  SilenceTech

  Odsávač s vyspelou technológiou SilenceTech pracuje v kuchyni skutočne potichu, dokonca aj pri maximálnom výkone. A v pokojnej a sviežej kuchynskej atmosfére sa varí najlepšie, pretože vás nič nerozptyľuje. 

 • adjusting cooker hood on control panel
  Dotykový sklenený displej

  Náš štýlový sklenený ovládací panel je perfektne integrovaný do odsávača a prostredníctvom elektronických dotykových ovládačov vám umožní elegantne a precízne upravovať nastavenia a režimy odsávača.

Skvelá viditeľnosť vďaka bodovému osvetleniu

S odsávačom 600 LEDSpot vám už nič neunikne. Účinné integrované svietidlá perfektne osvetľujú varný panel, takže jasne vidíte, ako sa pokrmy pripravujú. Navyše sú špeciálne navrhnuté tak, aby dlho vydržali a šetrili energiu. 

Odsávač 600 LED Spot

Odsávač 600 LED Spot

 • svietidlá LED na osvetlenie varného panela
 • dizajn zladený s ostatnými kuchynskými spotrebičmi
 • mechanické ovládanie umožňuje ľahké nastavenie
 • LED lightning
  Osvetlenie LED

  Náš odsávač pár je vybavený integrovanými svietidlami LED, takže budete mať perfektný prehľad o tom, čo sa deje na varnom paneli. Dokáže vykúzliť náladové osvetlenie aj si dôkladne posvietiť na hrnce a panvice. 

 • Moderný dizajn
  Moderný dizajn

  Náš unikátny odsávač v modernom dizajne bol navrhnutý tak, aby skvele ladil s ostatnými kuchynskými spotrebičmi svojho radu. Vysoká účinnosť skombinovaná so skvelým klasickým vzhľadom predstavuje dokonalú harmóniu formy a funkčnosti. 

 • Mechanické ovládanie
  Mechanické ovládanie

  S týmto odsávačom s mechanickými ovládacími prvkami jednoducho nastavíte správny výkonový stupeň a svetlo. Podľa potreby si prispôsobíte rýchlosť ventilátora a zapnete alebo vypnete osvetlenie varnej plochy.

Odporúčané modely

Nikdy nič nepremeškajte s odsávačom pár LEDSpot série 600. Vďaka zabudovanému osvetleniu môžete jasne vidieť priebeh varenia vášho jedla na varnom paneli. A odsávač pár bol navrhnutý tak, aby bol úsporný a dlho vydržal.

Nikdy nič nepremeškajte s odsávačom pár LEDSpot série 600. Vďaka zabudovanému osvetleniu môžete jasne vidieť priebeh varenia vášho jedla na varnom paneli. A odsávač pár bol navrhnutý tak, aby bol úsporný a dlho vydržal.

Náš diskrétny odsávač pár sa zmestí do vášho kuchynského nábytku. Štíhle línie dopĺňajú akýkoľvek dekór a moderné sklo sa vyklopí, aby zachytilo viac pár a pachov. A samozrejme jeho štíhle a minimalistické vykončenie pridá nádych kvality vášmu existujúcemu dekóru.

Rad Sense

Chceli by sme, aby ste sa mohli plne sústrediť na prípravu chutných jedál, preto vám prinášame spotrebiče, ktoré prevezmú rutinné práce a povinnosti. Napríklad technológia Hob2Hood® znamená, že varný panel automaticky ovláda nastavenie odsávača. Vy sa radšej venujte príprave pokrmov, servírovaniu a hodovaniu.

 

 

Nech sa varný panel postará aj o odsávač

Technológia Hob2Hood® znamená, že varný panel automaticky reguluje nastavenia odsávača pár.  Počas varenia sa výkon ventilátora prispôsobuje počtu zapnutých varných zón a intenzite ohrevu. Nemusíte sa zamýšľať nad obsluhou odsávača a môžete sa sústrediť na prípravu skvelých jedál.

Odsávač 700 Hob2Hood®

Odsávač 700 Hob2Hood®

 • dokonalý komfort vďaka funkcii Hob2Hood®
 • výkonný motor a účinné odsávanie
 • funkcia Breeze potichu vyčistí vzduch v kuchyni
 • stmievateľné osvetlenie si prispôsobíte podľa nálady
 • SilenceTech zabezpečuje intenzívne odsávanie bez hluku
 • cooking seafood pasta
  Výkonný motor

  Nech varíte čokoľvek, naše odsávače pár sa vždy spoľahlivo postarajú o čistý vzduch vo vašej kuchyni. Výkonný motor s vysokými otáčkami zabezpečí účinné odsávanie kuchynských výparov a navodí príjemnú, sviežu atmosféru.

 • man cooking food
  Breeze

  Po skončení varenia sa dotknite tlačidla funkcie Breeze a odsávanie sa zníži na nízku úroveň tichú ako šepot a bude pracovať ďalších 10 minút, aby ste si mohli pokrmy vychutnávať v pokoji, zatiaľ čo sa bude vzduch v kuchyni ďalej nenápadne čistiť.  

 • noodle dish in sauce pan
  Svietidlá LED

  Vďaka stmievateľným svietidlám LED si môžete osvetlenie jednoducho prispôsobiť. Intenzitu osvetlenia je možné zvýšiť alebo znížiť podľa svojich potrieb, či už chcete vytvoriť príjemné náladové osvetlenie v kuchyni alebo dôkladne si posvietiť na hrnce a panvice na varnom paneli.

 • man cooking food and talking on the phone
  SilenceTech

  Odsávač s vyspelou technológiou SilenceTech odsáva výpary a pachy z kuchyne skutočne potichu, dokonca aj pri maximálnom výkone. A v pokojnej a sviežej kuchynskej atmosfére sa varí najlepšie, pretože vás nič nerozptyľuje.

Odporúčané modely

Technológia Hob2Hood® varného panela série 700 znamená, že varný panel automaticky ovláda nastavenia odsávača pár. Počas varenia sa ventilátor prispôsobuje podľa zmien teploty, ktoré vykonáte, alebo ak začnete používať viac ako jednu zónu. Takže sa môžete viac sústrediť na vytváranie chutných pokrmov.

Technológia Hob2Hood® varného panela série 700 znamená, že varný panel automaticky ovláda nastavenia odsávača pár. Počas varenia sa ventilátor prispôsobuje podľa zmien teploty, ktoré vykonáte, alebo ak začnete používať viac ako jednu zónu. Takže sa môžete viac sústrediť na vytváranie chutných pokrmov.

Užívajte si kuchyňu bez odsávača pár s naším odsávačom so skrytým dizajnom. Bol špeciálne navrhnutý, aby dokonale zapadol do horných skriniek pre plynulý povrch. Ventilátor nášho odsávača pár nebude narúšať dizajn vašej kuchyne.