OBJAVTE

Multifunkčný sporák s funkciou SteamBake

Nedeľný koláč bude nezabudnuteľný!

Jablkový koláč, narodeninová torta a pagáče budú ešte chutnejšie, ak pri pečení použijete trochu pary. Vďaka pare bude pečivo nadýchané, vo vnútri zostane vláčne a na povrchu krásne chrumkavé. Teraz vás od skvelých výsledkov delí len jedno tlačidlo. Vyberte si sporák s akýmkoľvek varným panelom (plynovým, elektrickým alebo indukčným) a s rúrou s funkciou SteamBake.

Sporák s indukčným, elektrickým alebo plynovým panelom? Vyberte si podľa chuti!

 • 1
  Sporák s indukčným panelom

  Indukčný varný panel je rýchly, bezpečný a ľahko sa čistí. V rúre sa všetko výborne upečie vďaka rovnomernému prúdeniu teplému vzduchu. Pomocou elektronického časovača si môžete nastaviť, ako dlho sa má pokrm piecť. Teleskopické výsuvy zjednodušujú manipuláciu s roštom a plechom. Katalytická vrstva vo vnútri rúry zaručuje jednoduchú údržbu.

 • 2
  Elektrický sporák

  Sklokeramický varný panel sa jednoducho čistí. Vďaka rovnomernému prúdeniu horúceho vzduchu sa v rúre všetko skvele upečie. Nechýba elektronický časovač a niektoré modely sú vybavené katalytickou vnútornou vrstvou na bezproblémovú údržbu. Elektrické sporáky vybavené funkciou SteamBake sú k dispozícii vo antikorovej a bielej verzii.

 • 3
  Plynový sporák

  Spoľahlivá klasika, ktorá vás nesklame. Chrumkavé a chutné jedlá vykúzlite aj s plynovým sporákom. Niektoré modely sú vybavené elektronickým displejom, kuchynským časomerom a časovačom. Môžete si vybrať z bielych a antikorových modelov s ochranou proti odtlačkom prstov.

PEČENIE S FUNKCIOU STEAMBAKE KROK ZA KROKOM

 • Krok č. 1

  Pred zapnutím funkcie nalejeme do priehlbinky na dne rúry 100 ml vody.

 • Krok č. 2

  Zvolíme funkciu teplovzdušné pečenie SteamBake a nastavíme správnu teplotu.

 • Krok č. 3

  Stlačíme tlačidlo funkcie SteamBake. Svetelný ukazovateľ LED zobrazuje, kedy je funkcia SteamBake aktívna. Rúru necháme predhrievať 5 minút.

Čerstvý, chrumkavý chlieb z rúry

Neexistuje nič lepšie, ako sa v nedeľu ráno zobudiť na vôňu čerstvo upečeného chleba. Skúsili sme upiecť chlieb v tradičnej teplovzdušnej rúre a potom v rúre s funkciou SteamBake (s parou). Pozrite si video. Rozdiel je naozaj viditeľný na prvý pohľad! Chlieb upečený s funkciou SteamBake je väčší, nadýchanejší a má lepšiu farbu. Nie je žiadna náhoda, že pekári používajú paru pri pečení chleba!

Sušené ovocie a zelenina

Pripravte si doma chutné občerstvenie. Sušené ovocie a zelenina sú plné vitamínov a sú oveľa zdravšie ako vysmážané čipsy. V sporákoch s funkciou SteamBake si môžete jednoducho pripraviť nielen rôzne druhy sušeného ovocia, ale napríklad aj červenú repu alebo sušenú papriku. Navyše si môžete nastaviť, či chcete chrumkavejšiu alebo šťavnatejšiu konzistenciu sušeného ovocia a zeleniny.

Sušenie ovocia a zeleniny

Image text

Fantastické kompóty a zaváraniny

Zaváranie nebolo nikdy také jednoduché! V sporákoch s funkciou SteamBake môžete nielen zavárať, ale para vám pohodlne umožní aj sterilizovať sklenené fľaše na zaváraniny. Horúca para ničí baktérie, takže máte istotu hygienicky čistých fliaš. Žiadne nálevy, kompóty ani lekvár sa vám neskazia.

Zaváranie

Image text

Ďalšie výhody multifunkčných sporákov s funkciou SteamBake

Image text

Hľadáte inšpiráciu? Týmto dobrotám nikto neodolá – stačí len pridať trošku pary!

 • 1
  Čokoládovo – jogurtové muffiny

  S trochou pary bude cesto jemné a vláčne.  Vďaka kúskom čokolády bohaté a sladké.

 • 2
  Škoricovo – jablkový slimák

  Jablká a škorica sú osvedčená dvojica. Recept sme trocha vylepšili pridaním jabĺk upravených na pare a výsledok je naozaj skvelý.

 • 3
  Domáce bagely

  Vzhľadom pripomína šišku, chuťovo skôr žemľu, ale v skutočnosti je to niečo medzi nimi. Sladké pečivo, bohatá chuť, do ktorého je radosť sa zahryznúť.