Čokoládovo – jogurtové muffiny

Čokoládovo – jogurtové muffiny

 

Kúsok inšpirácie

 

Lahodný dezert

Pripraviť cesto na muffiny trvá len pár minút. Vďaka jogurtu bude cesto nadýchané a jemné, vďaka kúskom čokolády bohaté a sladké.

Ingrediencie

300 g hladkej múky, 200 g kryštálového cukru, 200 g jogurtu, 90 g masla, 70 g bielej čokolády, 70 g čokolády na varenie, 50 g kakaového prášku, 2 vajcia, 3 ČL prášku do pečiva, 1 dl mlieka

1 Pripravíme cesto

Do väčšej misky dáme bielka, pridáme cukor a šľaháme, kým nevznikne nadýchaný biely sneh. Múku preosejeme a pridáme k snehu, postupne primiešame roztopené maslo, jogurt a poriadne premiešame. Nakoniec pridáme prášok do pečiva, kakaový prášok a mlieko a znova všetko premiešame, aby sme získali hladké cesto.

2 Pečieme muffiny

Do cesta pridáme kúsky čokolády na varenie a bielej čokolády a všetko jemne premiešame špachtľou. Pripravíme si košíčky, ktoré vložíme do plechu na muffiny. Košíčky naplníme cestom pomocou lyžice. Na začiatku pečenia pridáme trocha pary a potom pečieme 20 – 22 minút pri teplote 180 °C.

Kúsok inšpirácie

Každý mesiac prinášame nové recepty, v ktorých vám ukážeme, ako si pripraviť chutné a zaujímavé jedlá zo známych surovín. Ak ste dostali chuť na niektorú z našich pochúťok, môžete si ju pripraviť a vychutnať pokojne aj doma.