Skvelá starostlivosť

Skvelá starostlivosť

Profesionálne pranie

doma

S výrobkami Electrolux sa výborne postaráte dokonca aj o tie najjemnejšie materiály a najchúlostivejšie odevy. Ošetria vlákna, oživia farby a ochránia tkaniny, ktoré milujete. Oblečenie, o ktoré sa dobre staráte, vydrží dlhšie a zostane krajšie. Nie je nutné chodiť do čistiarne.


Ako chrániť odevy, ktoré chránia vás

Najdrsnejšie počasie a náročné klimatické podmienky si vyžadujú oblečenie, ktoré dokáže odolávať živlom. Ak sa o svoje outdoorové oblečenie budete náležite starať, nebude iba skvele vyzerať. Ochráni vás v každom ročnom období.

Tri rôzne typy bundy Helly Hansen.

Postarajte sa o každú vrstvu

Kľúčom k pocitu pohody pri vyčíňaní živlov sú vrstvy. Vonkajšia vrstva, napríklad v prípade lyžiarskej alebo námorníckej bundy, odoláva vetru, dažďu a snehu. Stredná vrstva – zvyčajne flísová alebo páperová – zadržiava teplo, aby vám nebola zima. A vlnená spodná vrstva vám pomáha zostať v suchu tým, že odvádza pot od pokožky. Každá vrstva je veľmi dôležitá, preto sa o ne dobre starajte, aby vám svoju starostlivosť mohli oplatiť, keď budete zase raz objavovať svet.

Outdoorové bundy

Outdoorová bunda Helly Hansen

Postarajte sa o svoju bundu

Každá príprava na lyžovačku alebo výlet na lodi sa začína vypratím bundy. Ak sa vám zdá, že voda presakuje pod povrch, obnovte jej odolnosť voči vlhkosti tak, že ju vyperiete pri nízkej teplote a následne vysušíte. Ak pôsobí menej priedušne, vyperte ju, aby sa uvoľnili póry. Po vysušení v prípade potreby vyžehlite pri nízkej teplote. Chráňte si svoju pohodu a zabezpečte maximálnu funkčnosť outdoorových odevov – vyperte a vysušte ich doma.

Žena držiaca čerstvo opranú lyžiarsku bundu od Helly Hansen
Najlepšia príprava na svah

Pripravená na vonkajšie podmienky, ale opraná a vysušená doma v spotrebičoch Electrolux.

Ovládací panel práčky UltraCare

Extra plákanie, lepšia funkčnosť

Nepoužívajte na bundy aviváž, pretože upcháva póry. To negatívne ovplyvňuje funkčnosť materiálov, ktoré sú potom menej nepremokavé a menej priedušné. Namiesto toho použite tekutý prací prostriedok bez prísad. A zvoľte prídavný cyklus plákania, aby sa odstránili všetky zvyšky pracieho prostriedku, ktoré v oblečení mohli zostať. Teraz sa vo svojej bunde budete cítiť, akoby bola nová, a rovnaká bude aj jej funkčnosť.

 • Program nízkej teploty práčky Electrolux
  1
  Dobre si vyberte prací prostriedok

  Svoju funkčnú bundu perte pri miernej, nízkej teplote v tekutom pracom prostriedku bez aviváže a iných prídavných látok.

 • Žena držiaca lyžiarsku bundu
  2
  Program na outdoorové oblečenie

  Program na outdoorové oblečenie, ktorý ponúka sušička Electrolux DelicateCare, používajte na obnovenie odolnosti voči vode a funkčnosti vášho oblečenia.

 • Pohľad zblízka na lyžiarsku bundu
  3
  Chráňte povrch svojej bundy

  Pred praním a sušením vyprázdnite vrecká a zavrite všetky suché zipsy a zipsy.

UltraCare™ Eco

Uchovajte skvelý vzhľad svojho oblečenia, pretože keď dobre vyzeráte, dobre sa aj cítite

Práčka UltraCare Eco

Bezchybné výsledky pri teplote 30 °C

Teplota prania 30 °C nie je len lepšia pre životné prostredie, ale aj jemnejšia k vašim odevom. S práčkou UltraCare™ Eco môžete väčšinu bielizne, ktorá sa normálne perie pri teplote 40 °C, prať aj pri teplote 30 °C. Aj pri takejto nízkej teplote sa bielizeň dôkladne vyčistí a jemne ošetrí. Takže vaše oblečenie bude dlhšie vyzerať a pôsobiť ako nové.

Páperové bundy

Starostlivosť o páperie

Ak sa budete dobre starať o svoje páperové kúsky, oplatia vám svoju starostlivosť niekoľkonásobne. Po jemnom praní vo vlažnej vode v našej práčke UltraCare™ Eco budú vaše páperové bundy skvele vyzerať, dlhšie si zachovajú svoj vzhľad a vy sa v nich budete zakaždým výborne cítiť. A ak do bubna sušičky DelicateCare pridáte loptičky do sušičky, páperie sa nebude hromadiť na krajoch bundy. Vychutnávajte si príjemný hrejivý pocit  čistučkej a nadýchanej páperovej vetrovky zas a znova.

Žena obdivujúce čerstvo vypranú páperovú bundu

Páperie nikdy neperte v rukách

Keď ide o páperie, vždy používajte práčku. Ak chcete obnoviť jeho výnimočné vlastnosti, nastavte cyklus extra plákania, ktorý odstráni z peria zvyšky pracieho prostriedku. A aby si bunda zachovala tvar, vyberte ju z práčky okamžite po dopratí. Nikdy ju nežmýkajte skrúcaním ani ťahaním – vodu z nej vytlačte na podložke.

 • Program nízkej teploty práčky Electrolux
  1
  Používajte nízke teploty

  Pri praní páperového oblečenia nastavte vlažnú vodu, zvoľte jemný cyklus a pridajte fázu extra plákania, aby ste odstránili všetky stopy pracieho prostriedku.

 • Pohľad zblízka na loptičky do sušičky v sušičke Electrolux
  2
  Zvoľte správny cyklus

  V záujme optimálneho vysušenia nastavte dlhý cyklus pri strednej teplote a použite loptičky do sušičky, aby ste zabezpečili, že oblečenie bude po vysušení ľahké, nadýchané a bude skvele voňať. Nevyberajte ho, kým nie je suché na 100 %.

 • Sako Helly Hansen
  3
  Chráňte povrch svojej bundy

  Bundy, kabáty a zvrchníky perte samostatne, s prázdnymi vreckami a zatvorenými suchými zipsami, aby ste sa vyhli poškodeniu povrchov.

Flísové bundy

Starostlivosť o flís

Doprajte svojmu flísovému oblečeniu tú najlepšiu možnú starostlivosť a perte ho doma. Najlepšie výsledky dosiahnete pri praní v teplej vode s jemným pracím prostriedkom a bez aviváže. Flísová tkanina absorbuje veľa vody, takže určite nastavte funkciu extra pláchania, aby sa odstránili všetky zvyšky pracieho prostriedku. Vždy je lepšie flís vysušiť v sušičke, aby vyzeral jemne a mäkko.

 • Program nízkej teploty práčky Electrolux
  1
  Prať so syntetikou

  Neperte svoje vlnené kúsky s bavlneným odevom, pretože môžu pĺznuť. Namiesto toho ich operte s iným oblečením zo syntetiky, ako napr. polystyrén a nylón.

 • Žena držiaca flísovú bundu
  2
  Nežehlite, použite paru

  Vysušte bundu v sušičke pri cykle športové odevy alebo syntetické odevy. Ale nežehlite ho. Namiesto toho skúste parný cyklus, aby ste zbavili svoj flís pokrčenia a aby ste ho osviežili.

 • Pohľad zblízka na flísovú bundu
  3
  Chráňte povrch svojho saka

  Pred praním a sušením vyprázdnite všetky vrecká a zazipsujte suché zipsy a zipsy, aby ste chránili povrch flísu.

Ako sa postarať o klasiku

Trendy prichádzajú a odchádzajú už niekoľko generácií, avšak biela košeľa zostane v móde navždy. Teraz je veľmi jednoduché udržiavať ju krásne elegantnú, naškrobenú a žiarivo bielu. Nemusíte ju brať do čistiarne.

Biela košeľa so štítkom a pokynmi na pranie zavesená v obývacej izbe

Základ vášho šatníka

Váš šatník je miesto, kde si dennodenne vyberáte a kombinujete oblečenie, aby ste dosiahli požadovaný vzhľad. Skúšate nové trendy a ladíte ich s klasickými základnými kúskami šatníka, ako je napríklad biela košeľa. Biela košeľa je módna stálica, hodí sa k formálnemu aj ležérnemu outfitu. Dokáže dodať eleganciu a umožní popustiť uzdu kreativite. Klasická košeľa je spoľahlivým tromfom a súčasne dokonalým nepopísaným plátnom.

Žena držiaca čerstvo opranú, vyžehlenú bielu košeľu
Pripravené pre šatník

Udržte svoje košele belšie ako biele a nádherne čerstvé a dajte im tú najlepšiu starostlivosť počas prania

 • Nezapnutá modrá košeľa
  1
  Skontrolujte štítok

  Pred praním košeľu vrátane manžiet a goliera rozopnite. Skontrolujete symboly a odporúčania na štítku, kde nájdete informácie o vhodnej teplote a základné pokyny ohľadne starostlivosti.

 • Vyžehlená biela košeľa
  2
  Vyberte si prací prostriedok

  Ak chcete, aby vaše biele košele vyzerali čo najdlhšie ako nové, použite prací prostriedok s obsahom bielidiel, aby biela vyzerala naozaj ako biela.

 • Diagram zobrazujúci medzeru, ktorú je potrebné nechať medzi vašim oblečením a vrchom bubnu
  3
  Dostatok priestoru v bubne

  Medzi oblečením a hornou časťou bubna nechajte voľné miesto na šírku ruky, aby ste zabránili preplneniu a chránili svoje odevy pred zvyškami pracieho prostriedku.

Vyžehlená biela košeľa pri pohľade z boku
SteamCare

Vychutnajte si svieže a hladké oblečenie. Osviežte svoje odevy prakticky a rýchlo bez prania len pôsobením pary.

Práčka SteamCare

Doprajte košeliam parný kúpeľ

Vaše obľúbené košele s vami zažijú všetko možné. Pri každodennom zhone sa ten svieži pocit čerstvo vypranej košele, ktorý tak milujete, rýchlo vytratí. Ak ho chcete získať späť do 30 minút, použite parný program v našich práčkach SteamCare. Vyrovná vlákna, odstráni pachy a vráti vám ten úžasný pocit mäkkej, čistej bavlny.

Muž oblečený v košeli, ktorá je spolovice pokrčená a spolovice hladká, na zobrazenie výhod SteamCare

Sila pary

Zaveste si košeľu v kúpeľni počas sprchovania a uvidíte na vlastné oči, ako para dokáže oživiť oblečenie. Intenzívna vlhkosť vyhladí záhyby na košeli a vdýchne jej pocit sviežosti. Ak chcete dosiahnuť rovnaký účinok jednoduchšie a rýchlejšie, skúste naše práčky s programom SteamCare. Vďaka parnému cyklu bude vaše oblečenie vyzerať a pôsobiť ako nové, ani ho nemusíte prať.

Parná stanica žehliaca košeľu

Jednoduchý a bezpečný spôsob žehlenia

Parný program dokáže zredukovať žehlenie na minimum, ale keď už musíte žehliť, použite paru. Ak si neviete predstaviť život bez dokonale vyžehlenej bielej košele, zíde sa vám parná stanica, ktorá rýchlo generuje veľké množstvo pary na účinné vyhladenie látky. Tým sa skracuje čas, počas ktorého je košeľa vystavená vysokým teplotám. Parné stanice rýchlo vyrovnajú záhyby a navyše pomáhajú chrániť vaše oblečenie.

Ako sa postarať o vlnené odevy

Vlna, navrhnutá tak, aby vydržala roky, je skvelou investíciou, ak sa o ňu dobre staráte. Či už luxusný kabát alebo ležérny sveter, dodržte tieto rady a vaše obľúbené vlnené kúsky vám vydržia oveľa dlhšie.

Vlnu perte

Zavesený biely vlnený sveter

Prečo sa starať o vlnu?

Vlna je neuveriteľný materiál. V prírode sa dokáže rozložiť, je nehorľavá a dokonca chráni pred UV žiarením. Je priedušnejšia než akékoľvek iné vlákno a navyše reaguje na zmeny telesnej teploty. Preto vás udrží v teple, keď je zima, a v chlade, keď je horúco. O takúto užitočnú tkaninu sa treba náležite starať, aby neustále vyzerala a pôsobila ako nová.

Logo Woolmark Green
Schválené spoločnosťou Woolmark

Dokonca aj vlnené kúsky určené výlučne na ručné pranie sú v bezpečí v našich práčkach s certifikátmi Woolmark Blue a Woolmark Green.

 • Zobrazovací panel UltraCare Eco so zobrazovaním cyklu prania v studenej vode
  1
  Pranie v studenej vode

  Ak vaša práčka nemá cyklus na pranie vlny, odporúčame vám prať vlnené odevy určené výlučne na ručné pranie s pracím cyklom so studenou vodou. A nezabudnite ich prevrátiť naruby.

 • Biely vlnený pulóver
  2
  Dobre si vyberte prací prostriedok

  Zásadne nepoužívajte ťažké pracie prostriedky, prostriedky s obsahom biologických enzýmov alebo bielidla. Ideálne je použiť špeciálny prací prostriedok na vlnu.

 • Kopa vlnených vecí
  3
  Správne skladovanie

  Svetre skladujte poskladané a chráňte ich pred natiahnutím. Ak ich musíte zavesiť, použite vešiaky špeciálne navrhnuté na vlnu, aby ste odevom zabezpečili maximálnu podporu.

Biely vlnený sveter so štítkom dobrej starostlivosti Electrolux

Pranie vlnených odevov

Možno vám hovorili, že vlna sa nemá prať v práčke. Časy sa však zmenili. Naše práčky UltraCare™ Eco dokážu oveľa viac než len pranie. Jemne ošetria každé vlákno. V týchto práčkach sa prací prostriedok a neskôr aj aviváž zmieša s vodou ešte skôr, než sa dostane do bubna k bielizni. To znamená rovnomernejšie a jemnejšie pranie a šetrnejšiu starostlivosť o chúlostivé materiály.

DelicateCare

Obľúbené odevy sušte v sušičke s programom prispôsobeným pre každú tkaninu

Sušenie vlny v sušičke

Teraz môžete sušiť vlnu v sušičke a zachovať ju v perfektnom stave. Sušičky DelicateCare ponúkajú jedinečný cyklus pre vlnené oblečenie s prispôsobeným pohybom bubna, ktorý rozprestrie vlnené oblečenie na stene bubna a imituje tak sušenie na podložke. Odevy sa zaručene nezbehnú a sú chránené pred skrútením a domotaním.

Modrý vlnený pulóver

Už žiadne ručné pranie

Keď ide o vaše obľúbené vlnené oblečenie, môžete si byť istí, že naše spotrebiče sa oň postarajú s maximálnou jemnosťou a ohľaduplnosťou. Naše práčky so sušičkou sú prvé na trhu s certifikátom Woolmark. Spoločnosť Woolmark je významná svetová inštitúcia v oblasti starostlivosti o vlnu. Jej certifikát je zárukou toho, že môžete bez obáv prať a sušiť aj tie najjemnejšie kúsky určené výlučne na ručné pranie, a to v jednom spotrebiči.

Uchovanie jasných a žiarivých farieb

Farby môžu vyblednúť a stratiť svoju sviežosť rýchlejšie ako tmavé alebo biele oblečenie. Ale ak ich periete jemne a ohľaduplne, zachovajú si vaše farebné odevy svoju nápaditosť a výnimočnosť oveľa dlhšie.

Vneste do života farby

Svieže farby sú pozitívne a veselé. Dodajú nášmu šatníku a životu radosť a optimizmus. Vďaka nim sa často cítime plní života. Farebné oblečenie však môže byť chúlostivé a náchylné na vyblednutie alebo zošednutie. Ak však budeme farebné odevy správne ošetrovať, pochopíme, čo potrebujú a doprajeme im nežnú starostlivosť, vrátia nám svoju priazeň tým, že v nás uchovajú pocit radosti a optimizmu oveľa dlhšie.

Pri výbere pracieho prostriedku uprednostnite ten, ktorý bielizeň čistí a zároveň ošetruje. Tekuté pracie prostriedky a gély sú obyčajne k farbám láskavejšie.

 • 1
  Roztrieďte svoje odevy

  Odevy roztrieďte podľa farby – žiarivé tóny, ako je napr. fialová, červená a oranžová, sa môžu prať spolu, ako aj žiarivá modrá a zelená. Ak máte oblečenie, ktoré sa svojou farbou k ničomu nehodí, operte ho radšej samostatne a ručne.

 • 2
  Ošetrite škvrny

  Niektoré škvrny si vyžadujú extra starostlivosť a pozornosť: bielizeň skontrolujte  a na škvrnu aplikujte malé množstvo tekutého pracieho prášku, potom ju jemne vyplákajte vo vode. Vyhnite sa veľmi horúcim programom, pretože by mohli škvrnu natrvalo zapečatiť.

 • 3
  Ak máte obavy – obráťte naruby

  Chúlostivé odevy vždy obráťte naruby, aby ste minimalizovali trenie vlákien. Medzi bielizňou a vrchnou časťou bubna necháte voľný priestor na šírku dlane, aby sa bielizeň mohla voľne pohybovať. Zvoľte nízku teplotu a jemný alebo stredný cyklus prania (maximálne 30 °C).

UltraMix

Vopred zmieša prací prostriedok a neskôr aviváž s vodou pre ešte lepšiu starostlivosť.

UltraM

Účinnejšie a jemnejšie zároveň

Náš systém UltraMix vám umožní prať farebné odevy pri nižších teplotách, a to vďaka unikátnej technológii predbežného zmiešavania pracieho prostriedku a aviváže s vodou. Pracie prostriedky a neskôr aviváž sa zmiešajú s vodou ešte predtým, ako sa dostanú k odevom, čo zaručuje lepšiu, dôkladnejšiu starostlivosť a účinné pranie aj pri nižších teplotách. Naša technológia UltraMix je dostupná v spotrebičoch UltraCare.

Aj sušenie je starostlivosť

Keď na seba naskladáte vlhké farebné odevy, môžu pustiť farbu, preto ich vyberte z práčky hneď po skončení programu. Pri sušení je najlepšie roztriediť odevy podľa druhu materiálu, nielen podľa farieb. A to z toho dôvodu, že rôzne materiály majú rôznu dobu sušenia, a ak vystavíte niektoré odevy nadmernému mechanickému treniu, môžu sa opotrebovať a vyzerať fádne a obnosene.

Ako zmeniť obnosené na dobre ošetrené

Skvelé džínsy sú viac ako len nevyhnutnosť v každom šatníku, ide o investíciu. Ak im poskytnete tú správnu dávku opatery a starostlivosti, džínsy rokmi skrásnejú.

Postarajte sa o svoje obľúbené džínsové kúsky

Džínsovina alebo denim je trvanlivý materiál, ale ak chcete, aby si udržal svoj pôvodný vzhľad čo najdlhšie, najmä pri farebných variantoch, džínsach s potlačou alebo s výraznou tmavou farbou indiga, musíte mu poskytnúť špeciálnu starostlivosť. Ak majú vaše obľúbené džínsy zostať ako nové, perte ich pri nízkej teplote a vyhnite sa nadmernému praniu.

Náš program OptiSense automaticky nastaví program podľa aktuálnej dávky bielizne a zabezpečí, aby ste svoje džínsy nikdy neprali zbytočne dlho.

 • 1
  Zabráňte vyblednutiu farieb

  Bavlnené tričká sú na dotyk príjemnejšie a absorbujú oveľa viac vlhkosti, preto im môžeme dopriať o trochu viac jemnejšej opatery a starostlivosti. Obráťte ich naruby a do oblasti podpazušia nalejte tekutý prací prostriedok. Nechajte namáčať asi 30 minút a potom operte pri najvyššej teplote, ktorá je uvedená na štítku.

 • 2
  Nové džínsy – pozrite si štítok s pokynmi na ošetrovanie

  Niektorí výrobcovia odporúčajú, aby ste nové džínsy najprv oprali ručne: obráťte ich naruby, do vody nalejte trochu tekutého pracieho prostriedku a nechajte džínsy namočené najmenej 45 minút, pričom ich občas jemne preplákajte. Potom ich dôkladne vyplákajte v studenej vode, zaveste a nechajte vysušiť.

 • 3
  Prací prostriedok na džínsovinu

  Postarajte sa o svoje džínsy so správnym pracím prostriedkom. Vyberte si prostriedok špeciálne určený na farebné oblečenie. Tekuté pracie prostriedky alebo kapsule na bielizeň rozumejú džínsom najlepšie, pretože sú oveľa jemnejšie voči farbám.

UltraMix

Vopred zmieša prací prostriedok a neskôr aviváž s vodou pre ešte lepšiu starostlivosť.

Čisté a ošetrené džínsy

Náš systém UltraMix zabezpečuje dôkladné čistenie a jemné ošetrenie vašich džínsov. Tento exkluzívny systém na rozdiel od iných spotrebičov vopred zmieša prací prostriedok a neskôr aviváž s vodou, až potom sa aktívny roztok dostane do kontaktu s bielizňou. Výsledkom je rovnomernejšie a dôkladnejšie čistenie a ošetrenie a jemnejšie odevy.

Sušička pre mäkké džínsy

Po sušení v sušičke sú džínsy oveľa mäkšie. Niektorí neodporúčajú sušiť džínsy v sušičke. Nuž, pravdou je, že moderné sušičky ich vždy zanechajú na pocit oveľa mäkšie a jednoducho ich vrátia späť do formy. Stačí dodržiavať pokyny na štítku a vybrať ich z bubna, keď sú ešte mierne vlhké, aby ste zabránili pokrčeniu.

Udržiavajte športové oblečenie vo forme

Športové oblečenie je navrhnuté tak, aby sme sa v ňom cítili silnejší, sebavedomejší a určite aj krajší, a to nielen vo vnútri, ale aj navonok. Keď doprajeme svojmu športovému oblečeniu aspoň zlomok starostlivosti, ktorú venujeme svojmu telu, budeme si môcť ten úžasný pocit užívať stále znova.

Postarajte sa o svoje športové oblečenie

Kľúčom k dlhej životnosti športových odevov je studené pranie, preto sa vyhnite vysokým teplotám, dokonca aj keď je vaše oblečenie veľmi špinavé. Odporúčame použiť program Športové oblečenie, pretože je optimálne prispôsobený pre športové odevy a vyperie ich o niečo efektívnejšie. Dajte si záležať a zaobstarajte si správny prací prostriedok. Najlepšie taký, ktorý bol špeciálne navrhnutý na odolné škvrny a elimináciu pachov.

Zároveň odporúčame, aby ste sa vyhli aviváži, najmä pri materiáloch s membránou, ako je napr. Gore-Tex. Aviváž môže zhoršiť priedušnosť, teda schopnosť látky dýchať.

 • 1
  Vypoťte sa

  Bavlnené tričká sú na dotyk príjemnejšie a absorbujú oveľa viac vlhkosti, preto im môžeme dopriať o trochu viac jemnejšej opatery a starostlivosti. Obráťte ich naruby a do oblasti podpazušia nalejte tekutý prací prostriedok. Nechajte namáčať asi 30 minút a potom operte pri najvyššej teplote, ktorá je uvedená na štítku.

 • 2
  Program Športové odevy alebo Syntetika

  Ak kombinovaná práčka so sušičkou neponúka program Športové odevy, zvoľte veľmi podobný cyklus Syntetika. Nezabudnite však zvoliť funkciu extra plákania, najmä keď sú odevy veľmi znečistené. Pri sušení treba oddeliť bavlnu od syntetiky, pretože tieto materiály neabsorbujú vlhkosť rovnakým spôsobom.

 • 3
  Uchovajte svieže

  Medzi jednotlivými tréningami by ste mali udržiavať tašku na cvičenie alebo do posilňovne sviežu a voňavú. Použité oblečenie nikdy nenechávajte v taške. Vyberte ho vždy čo najskôr, aj keď ho chcete oprať neskôr. Do tašky môžete tiež vložiť pár obrúskov určených do sušičky, aby sviežo voňala a pôsobila príjemne aj medzi tréningami.

Vopred zmieša prací prostriedok a neskôr aviváž s vodou pre ešte lepšiu starostlivosť.

Ultramix

Vyčistite a postarajte sa o svoje odevy

Náš systém UltraMix zabezpečuje dôkladné čistenie a jemné ošetrenie oblečenia na šport. Tento exkluzívny systém na rozdiel od iných spotrebičov vopred zmieša prací prostriedok a neskôr aviváž s vodou, až potom sa aktívny roztok dostane do kontaktu s bielizňou. Výsledkom je rovnomernejšie a dôkladnejšie čistenie a ošetrenie a jemnejšia bielizeň.

Jednoduché umenie sušenia

Najlepšie výsledky dosiahnete s programom Športové odevy, pretože suší oblečenie ešte o niečo efektívnejšie. Obsahuje dlhšiu fázu chladenia na konci programu, čo znamená, že športové oblečenie si môžete po skončení programu okamžite obliecť. Bavlna a syntetika sa sušia pri rôznych teplotách, pretože absorbujú vlhkosť iným spôsobom. Z toho dôvodu by ste mali bielizeň pred sušením roztriediť podľa materiálu.