Zelenina

Ako zachovať zeleninu čo najdlhšie sviežu

Sezónne ovocie a zelenina chutia najlepšie, ale uskladniť ich tak, aby nestratili sviežosť, môže byť niekedy zložitejšie.

Ako správne skladovať špargľu

Dbajte na to, aby sa špargľa nevysušila. Gumičku nesnímajte, aby špargľa zostala vo zväzku, a z koncov stopiek odrežte asi 2,5 cm. Potom špargľu postavte do pohára, do ktorého nalejte 2,5 až 5 cm vody, a zľahka prikryte plastovým vreckom. Takto zostane špargľa chrumkavá a krehká až 7 dní.

Ako správne skladovať avokádo

Avokádo môžete bez problémov skladovať v chladničke, pretože chladné prostredie zastaví jeho dozrievanie. Avokádo môžete nechať dozrieť mimo chladničky a potom ho preložiť do chladničky, aby si zachovalo ideálny stupeň zrelosti. Neviete sa dočkať? Ak chcete dozrievanie avokáda urýchliť, vložte ho do papierového vrecka.

Ako správne skladovať brokolicu

Brokolica je chladnomilná plodina, ktorej prospieva vysoká úroveň vlhkosti, preto by ste ju mali dať do zásuvky na zeleninu vo vašej chladničke a nastaviť vysokú vlhkosť. Neskladujte spolu s ovocím, pretože produkuje plyn etylén, ktoré má na brokolicu nepriaznivý vplyv.

Ako správne skladovať šalát

Šalát najlepšie uchováte v zásuvke na zeleninu v chladničke pri vysokom stupni vlhkosti. To platí pre všetky druhy listovej zeleniny. Ak vaša chladnička nemá zásuvky s regulátorom vlhkosti, šalát umyte, zabaľte ho do papierových utierok a zatvorte vo vhodnej nádobe.

Ako nastaviť regulátor vlhkosti

Neviete si rady s regulátorom vlhkosti na zásuvkách na zeleninu? Existuje jednoduché pravidlo. Potraviny, ktoré časom hnijú, si vyžadujú nízku vlhkosť, zatiaľ čo potraviny, ktoré skôr vädnú, potrebujú vysokú vlhkosť. Ovocie skladujte oddelene, pretože produkuje plyn etylén, ktorý znehodnocuje zeleninu.

Súvisiace články

 • Ako obmedziť vyhadzovanie potravín
  misa šalátu
 • Používanie grilu v rúre na pečenie
  Rúra
 • Ako na sous vide ako váš obľúbený kuchár

  Ako na sous vide ako váš obľúbený kuchár

  Ľahší, ako si myslíte a chutnejší, než si dokážete predstaviť. Naučte sa, ako na sou vide ako z reštaurácie.