Švédska kvalita pre udržateľný život

Zmena klímy je realitou, ktorej sa musíme všetci prispôsobiť. Preto je dôležité začať žiť udržateľnejšie a uprednostniť energeticky úspornejšie domáce spotrebiče. Sú ekologické a umožňujú vám dlhodobo znížiť náklady na ich prevádzku. V spoločnosti Electrolux vytvárame inovácie, ktoré pomáhajú budovať lepší zajtrajšok. Chceme vám pomôcť žiť udržateľnejšie a sami tiež prechádzame na ekologickú výrobu.

 

PREČÍTAJTE SI VIAC V NAŠEJ SPRÁVE O UDRŽATEĽNOSTI

Krok smerom k udržateľnejšiemu životnému štýlu

 • Chladnička plná čerstvej zeleniny a potravín
  Presnou teplotou proti plytvaniu

  Chladnička Cooling 360° série 800 s účinnými ventilačnými otvormi zaisťuje rovnomernú cirkuláciu chladného vzduchu. Tým predlžuje čerstvosť potravín a znižuje množstvo odpadu.

 • Energeticky úsporný tyčový vysávač Electrolux stojí v obývačke
  Úspora energie vďaka automatickému režimu

  Vybrané tyčové vysávače radu 700 a 800 s označením Electrolux EcoLine pomáhajú šetriť energiu vďaka svojmu automatickému režimu. Navyše sú čiastočne vyrobené z recyklovaných plastov.

Electrolux znížil emisie skleníkových plynov z prevádzky o 82 % od roku 2015 do konca roku 2022.

Electrolux EcoLine

Chápeme, že výber udržateľnejších a energeticky účinnejších domácich spotrebičov môže byť náročný.

Preto sme začali označovať naše energeticky najúspornejšie spotrebiče symbolom EcoLine. Nájdete medzi nimi všetko od práčok a umývačiek riadu až po klimatizácie a čističky vzduchu.

98 % elektrickej energie využívanej vo všetkých našich prevádzkach pochádza z obnoviteľných zdrojov.

Skupina Electrolux aktívne pracuje na dosiahnutí 100 % podielu elektriny z obnoviteľných zdrojov vo všetkých svojich prevádzkach do roku 2025.

Elektrina predstavuje 60 % celkovej spotreby energie skupiny Electrolux. Preto je naším hlavným cieľom eliminovať používanie fosílnych palív v našich prevádzkach do roku 2030, resp. do roku 2050 v celom reťazci.

 • Ekologický vysávač Electrolux vyrobený z 50 % z recyklovaných plastov
  Vysávač s 50 % podielom recyklovaných plastov

  Zoznámte sa s novým vysávačom Clean 600. Udržateľný vysávač so silným výkonom, ktorý je vyrobený až z 50 % z recyklovaného plastu.

 • Interiér chladničky Electrolux vyrobený zo 70 % z recyklovaného plastu.
  Chladnička s vnútornou vložkou z recyklovaného plastu

  Objavte naše inovatívne chladničky radu 500 až 900, ktoré nastavujú štandardy pre udržateľnejší dizajn. Ich vnútorná časť je vyrobená zo 70 % z recyklovaného plastu. 

Ďalšie oblasti udržateľného života, ktorým sa venujeme

 • Čisté oblečenie zavesené na vešiaku, prané pri teplote 30 stupňov pre úsporu energie
  Pravdivá správa o udržateľnej starostlivosti o bielizeň

  Prečítajte si našu štúdiu o udržateľnom spôsobe prania: zníženie teploty prania na 30 °C, používanie energeticky úspornejších spotrebičov a osviežovanie oblečenia parou sú zásadné kroky na zníženie uhlíkovej stopy a podporu boja proti globálnemu otepľovaniu.

 • Varenie na varnom paneli v každodennom udržateľnom živote
  Nadácia Electrolux Food Foundation

  Nadácia Electrolux Food Foundation investuje do potravín a udržateľnosti. Snažíme sa inšpirovať k udržateľnejšiemu vareniu a pomáhať ľuďom v núdzi prostredníctvom vzdelávania a ďalších aktivít. Naša nadácia doteraz pomohla viac ako 150 000 ľuďom.

 • Na stole sú rôzne druhy zeleniny ako inšpirácia pre lepšie stravovanie a udržateľný život
  Pre lepší život

  Electrolux sa v rámci svojho programu Better Living zaviazal prispieť k celosvetovej udržateľnosti v oblasti stravovania, starostlivosti o bielizeň, domáceho prostredia a podnikania v priebehu 11 rokov. Program zahŕňa 100 konkrétnych aktivít, ktoré sme sa zaviazali postupne realizovať do roku 2030.