pes na koberci

Upratovanie po domácom miláčikovi – alebo ako sa zbaviť zvieracích chlpov

Milujeme zvieratá. Nič sa nevyrovná oddanosti najlepšieho priateľa človeka. Jediný problém je neustále upratovanie všadeprítomných psích chlpov. Ak máte podlahy svetlej farby a plemeno, ktoré intenzívne pĺzne, problém sa znásobuje. Existujú nejaké jednoduché triky na efektívne odstránenie zvieracej srsti?

Príslušenstvo na odstránenie zvieracích chlpov

Pri vysávaní zvieracích chlpov sa treba sústrediť na správne príslušenstvo. S bežnou podlahovou hubicou nedosiahnete požadovaný efekt, najmä ak vysávate gauč, čalúnené povrchy a ťažko prístupné miesta.

 • vákuová kefa
  1
  Mini turbo hubica

  Výkonná rotačná hubica s kefovacím valčekom šikovne pozbiera zvieracie chlpy a textilné vlákna. Je ideálna na vysávanie náročných povrchov, ako je napríklad schodisko, nábytok a autosedadlá.

 • vákuová kefa
  2
  2. Hubica s plyšovými lištami

  Hubica s plyšovými lištami je špeciálne navrhnutá na účinné odstraňovanie chlpov a vlasov z čalúneného nábytku.

Trik s obrúskami pre sušičky

Nemáte poruke vysávač alebo vhodné príslušenstvo pre majiteľov domácich miláčikov? Zachránia vás obrúsky do sušičky – odstránia zvieracie chlpy z akéhokoľvek povrchu. Možno nie sú ideálne na upratanie celého domu, ale keď ste pod tlakom, nie je nič účinnejšie. Statická elektrina obrúskov na sušenie priťahuje zvieracie chlpy. Za pár sekúnd spoľahlivo vyčistia oblečenie, kreslo aj stôl. Fungujú priam zázračne.

Súvisiace články

 • Váš sprievodca príslušenstvom pre vysávače
  Príslušenstvo pre vysávače
 • Tipy a triky pre vysávače
  Vysávač
 • Dbajte na čisté vrecko a čisté filtre
  vrecko a filtre