muž sediaci na hnedom gauči

Ako prať džínsy

Perfektné džínsy sú oveľa viac ako len nevyhnutná súčasť každého šatníka. Sú investícia. Ak im poskytnete tú správnu láskyplnú starostlivosť, budú vaše džínsy aj po rokoch vyzerať skvele, alebo ešte lepšie ako nové.

 • modré džínsy a ruky
  1
  Ako prať džínsy, aby nevybledli

  Džínsy neperte s bielou alebo svetlou bielizňou, pretože môžu púšťať farbu. Ak je to možné, použite špeciálny program na džínsy/denim, ktorý ponúkajú naše práčky. Je ideálny na všetky typy džínsov.

 • štítok starostlivosti
  2
  Pri praní nových džínsov skontrolujte štítok

  Niektorí výrobcovia odporúčajú prať džínsy prvýkrát ručne: džínsy obráťte naruby, do vody pridajte malé množstvo pracieho prostriedku a nechajte ich namočené aspoň 45 minút. Z času na čas ich jemne pretrepte. Potom ich dôkladne vyplákajte v studenej vode a zaveste na sušiak.

 • Prací prostriedok
  3
  Prací prostriedok na džínsy

  Dbajte na správnu voľbu pracieho prostriedku. Džínsy si vyžadujú osobitnú starostlivosť. Na trhu je množstvo pracích prostriedkov špeciálne navrhnutých pre farebné oblečenie. Tekuté pracie prostriedky alebo kapsule si s džínsami rozumejú najlepšie, pretože sú šetrnejšie k farbám a nezanechávajú biele stopy.

Čistenie a ošetrenie džínsov

Naša technológia UltraCare je jemná k džínsom aj počas prania. Na rozdiel od iných práčok so systémom zmiešavania pracieho prostriedku a aviváže v bubne, naša exkluzívna technológia premieša prací prostriedok a neskôr aviváž s vodou, skôr ako sa dostanú k oblečeniu, čo znamená, že perie jemnejšie a šetrnejšie.

Súvisiace články

 • Ako prať flís
  FLÍSOVÁ BUNDA
 • Ako prať prikrývky a páperové bundy
  žena v bunde
 • Ako prať vlnu
  muž vo vlnom svetri