Žena v cvičebnom oblečení

Ako prať oblečenie na šport

Odporúčame použiť program Šport, ktorý je presne vyladený na športové oblečenie a priedušné materiály a vyperie ich efektívnejšie ako iný program. Nezanedbajte výber správneho pracieho prostriedku. Ideálny je špeciálny prostriedok na odstraňovanie odolných nečistôt a pachov.

 • Modré škvrny
  1
  Odstraňovanie fľakov od potu

  Bavlnené tričká dokážu absorbovať oveľa viac vlhkosti než iné materiály, preto by sme im mali dopriať trochu viac starostlivosti a pozornosti. Obráťte ich naruby a na miesta, kde sa najviac potíte, nalejte tekutý prací prostriedok. Nechajte ho pôsobiť asi 30 minút a potom tričko vyperte pri najvyššej povolenej teplote uvedenej na štítku.

 • Program Šport
  2
  Program Šport

  Program Šport máte k dispozícii na mnohých modeloch práčok aj sušičiek*. Ak ním váš spotrebič vybavený nie je, nastavte program na syntetiku, ktorý je veľmi podobný. Nezabudnite k programu pridať jedno doplnkové plákanie, najmä ak bolo oblečenie veľmi špinavé. Pri sušení roztrieďte bavlnu a syntetiku, pretože tieto materiály odlišne absorbujú vlhkosť.

  *len na vybraných modeloch

 • športová taška
  3
  Ako sa starať o svoju športovú tašku

  Určite by sa vám páčilo, keby vaša taška na šport zostala svieža a voňavá. Ak do nej vložíte zopár obrúskov určených pre sušičky, taška bude príjemne voňať a navodí vám pocit sviežosti pri každom otvorení. V taške nikdy nenechávajte použité športové oblečenie a tenisky. Vyberte ich čo najskôr, aj keď sa do práčky dostanú, až keď na ne príde rad.

Čistenie a ošetrenie športového oblečenia

Naša technológia UltraCare je jemná k športovému oblečeniu už počas prania. Na rozdiel od iných práčok so systémom zmiešavania pracieho prostriedku a aviváže v bubne, naša exkluzívna technológia premieša prací prostriedok a neskôr aviváž s vodou, skôr ako sa dostanú k oblečeniu, čo znamená, že perie jemnejšie a šetrnejšie.

Súvisiace články

 • Ako prať džínsy
  muž v džínsoch
 • Postarajte sa o svoje outdoorové odevy
  žena jogging
 • PRÁČKA AKO NOVÁ V TROCH KROKOCH

  PRÁČKA AKO NOVÁ V TROCH KROKOCH

  Vaša práčka sa dennodenne stará o sviežu bielizeň, hebké textílie a sýte farby. Odvďačte sa jej a vráťte ju do špičkovej kondície. Stačia na to 3 jednoduché kroky.