žena

Ako zachovať farby oblečenia jasné a žiarivé

Farby blednú a strácajú svoju sýtosť rýchlejšie ako tmavé a biele oblečenie. Ak im poskytnete jemnú a ohľaduplnú starostlivosť, vydržia vaše farebné odevy živé a pôsobivé oveľa dlhšie.

 • skladovanie bielizne
  1
  Môžete prať spolu farebné a biele oblečenie?

  Bielizeň vždy najprv roztrieďte podľa farby. Jasné farby, ako je fialová, červená a oranžová môžete prať spolu, podobne ako modrú so zelenou. Bielu bielizeň perte vždy samostatne. A ak máte nejaké farebné oblečenie, ktoré neladí s ostatným, radšej ho operte ručne.

 • na odev nalejte prací prostriedok
  2
  Ošetrite škvrny

  Niektoré škvrny si vyžadujú osobitný prístup: najprv skontrolujte, čo nie je materiál mimoriadne chúlostivý, potom aplikujte malé množstvo tekutého pracieho prostriedku priamo na škvrnu a jemne ho preperte vo vode. Nenastavujte program s vysokou teplotou, pretože by sa škvrna mohla natrvalo usadiť vo vláknach oblečenia.

 • modrý odev a ruky
  3
  Ak máte pochybnosti, perte oblečenie prevrátené naruby

  Keď oblečenie prevrátite naruby, zamedzíte odieraniu vlákien na povrchu odevov. Medzi bielizňou a hornou stranou bubna nechajte voľný priestor aspoň na šírku dlane, aby sa tkaniny zbytočne nenamáhali. Nastavte nižšiu teplotu (maximálne 30 °C) a jemný alebo stredne intenzívny prací cyklus.

Ako prať oblečenie, aby nevybledlo a farby nezašli

Technológia ColourCare čistí vodu, aby mohli pracie prostriedky optimálne pracovať, a to aj pri nižších teplotách. Pri jemnom, ale dôkladnom praní zostanú farby oblečenia žiarivé a pôsobivé ako v deň, keď ste si ho kúpili. Faktom je, že počas prania záleží predovšetkým na kvalite vody. Preto náš jedinečný filtračný systém z vody odstraňuje škodlivé minerály a nečistoty a zabezpečuje šetrnejšie, ale dôkladné pranie. Vynikajúce výsledky dokazuje aj test stálosti farieb na polyestri po 50 pracích cykloch pri teplote 30 °C. S technológiou ColourCare farby neblednú ani po mnohých praniach.

Súvisiace články

 • Ako prať oblečenie na šport
  žena v cvičebnom oblečení
 • Ako prať košele – tri triky
  žena v bielej košeli
 • PRÁČKA AKO NOVÁ V TROCH KROKOCH

  PRÁČKA AKO NOVÁ V TROCH KROKOCH

  Vaša práčka sa dennodenne stará o sviežu bielizeň, hebké textílie a sýte farby. Odvďačte sa jej a vráťte ju do špičkovej kondície. Stačia na to 3 jednoduché kroky.