Žena v bielej košeli

Ako prať košele – tri triky

Módne trendy prichádzajú a odchádzajú už celé generácie, ale biele košele zostanú v móde vždy. Ak chcete, aby si zachovali sviežosť, eleganciu a žiarivú bielosť, zaobídete sa aj bez chemickej čistiarne. Stačí sa riadiť našimi tipmi.

 • Modré tričko
  1
  Pozrite si štítok

  Pred praním košeľu úplne rozopnite vrátane manžiet a goliera. Nezabudnite si pozrieť odporúčania na štítku, aby ste mali predstavu o optimálnej teplote a základnej starostlivosti.

 • Biele tričko
  2
  Prací prostriedok vyberajte obozretne

  Ak chcete, aby vaše košele vyzerali stále ako nové, použite prací prostriedok s obsahom bielidla, aby biela zostala skutočne biela.

 • Vo vnútri práčky
  3
  Doprajte im priestor

  Medzi bielizňou a hornou stranou bubna nechajte medzeru na šírku ruky, aby ste ochránili svoje oblečenie pred zvyškovým čistiacim prostriedkom, ktorý sa z tkanín pri nadmernom zaťažení dostatočne nevypláka.

Aby boli košele dlho ako nové

Vaše obľúbené košele sú počas pracovného dňa vystavené rôznym nástrahám. V každodennom ruchu a zhone pomaly strácajú pocit sviežosti a čistoty, ktorý máte tak radi. Častému praniu sa asi nevyhnete, ale aby ste nemuseli stáť hodiny pri žehliacej doske, máme pre vás výborný tip. Počas prania košieľ zaraďte do pracieho programu fázu proti pokrčeniu.

Súvisiace články

 • Ako prať džínsy
  muž v džínsoch
 • Postarajte sa o svoje outdoorové odevy
  žena jogging
 • Ako zachovať farby oblečenia jasné a žiarivé
  žena v šatách